За інформацією: Суспільне Чернігів.
Донор крові та її компонентів Олексій Кирюша. Суспільне Чернігів
У 2017 році Олексій отримав статус "Почесний донор".
"Посвідчення донора крові та її компонентів. Це вже в мене третє посвідчення, бо, на жаль, попередні два закінчились — заповнені були повністю".
Донор крові та її компонентів Олексій Кирюша. Суспільне Чернігів
За його словами, у середньому процедура здачі плазми триває годину. Говорить: йому ніколи не ставало зле.
"Загалом я здав 52 рази кров, 21 раз тромбоцити, і це вже 97 раз я здаю плазму. Підрахував, що це близько 100 літрів крові за 16 років донорської кар'єри".
Донор крові та її компонентів Олексій Кирюша здає плазму. Суспільне Чернігів
Чоловік каже, одна з його головних мотивацій — порятунок життя інших людей.
"В теорії Donor.ua рахує, що одна донація крові рятує три життя. Бо кров можна поділити на три компоненти — плазма, тромбоцити та еритроцити. Якщо порахувати 52 помножити на 3 — це 150 людей. Тромбоцити залежно від об'єму дози, дві-три дози рятує одну людину. Ну і плазма, певно, також одну людину. Я думаю, близько 200 людей допомогла врятувати моя кров".
Також Олексій прагне популяризувати тему донорства та залучати до цієї справи інших чернігівців. Для цього веде дві тематичні групи у соціальних мережах. У 2021 році Олексій отримав відзнаку від проєкту Donor.ua — заслужений донор. А у січні 2025-го дізнався, що має статус "Заслужений донор України".
"До Дня Соборності України 22 січня вийшов указ президента про нагородження. І я там знайшов своє прізвище серед 18 Заслужених донорів України”, — каже чоловік.
Донор здає кров. Суспільне Чернігів
Виконувачка обов'язків гендиректорки обласного центру крові Ірина Зуб розповіла, статус "Почесного донора" людина отримує за 40 донацій крові, або за 60 донацій плазми. А "Заслужений донор" — це той, хто здійснив понад 100 донацій. Для закладу такі люди є дуже важливими.
"В такому випадку, можна сказати, що ми знаємо про донора дуже багато. Тобто це обстеження на маркери, ми впевнені в такій донації, ми впевнені в таких компонентах. Крім того, ми залучаємо первинних донорів, вони також дуже важливі для нас, бо інакше ми не рухаємось.
Виконувачка обов’язків гендиректорки обласного центру крові Ірина Зуб. Суспільне Чернігів
Для тих, хто боїться здавати кров, Олексій Кирюша дає пораду:
"Треба подумати, що на одній шальці терезів у вас — чиєсь врятоване життя, а на іншій — ваші якісь міфи, страх перед чимось. Тобто це треба перебороти і спробувати перший раз. А потім повернутися через два місяці і знову здавати.Читати ще
Читати ще Нові меблі та опалювальні прилади від благодійників отримали школи Чернігівщини