За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
У перший день нового 2023 року Суспільне Чернігів пропонує ознайомитись з результатами роботи нашої команди на платформі YouTube протягом 2022 року, зокрема з кількістю ваших переглядів та вподобань під нашими відеороботами.
У цьому матеріалі ми покажемо, яке відео набрало найбільше переглядів протягом року, та які також потрапили у наш ТОП-12 за критерієм кількості переглядів.
В YouTube протягом 2022 року наші відео подивилися понад 40 000 000 разів, що на 600% більше, ніж минулого року, а кількість підписників перевалила за 115 тисяч. На жаль, через повномасштабне вторгнення РФ на територію України наша редакція поки не може отримати "Срібну кнопку YouTube", але ми чекатимемо на неї одразу після перемоги.
12 місце. Конфлікт зі стріляниною між військовими та патрульними: військові розповіли свою версію подій — понад 781 500 переглядів.
Історія про те, як у червні в одному із мікрорайонів міста поліцейські зупинили військового на мотоциклі, хотіли перевірити його документи та запідозрили, що за кермом він був під дією наркотичних речовин. Водій подзвонив своєму командиру і на місце приїхали ще понад 10 військових зі зброєю. Конфлікт закінчився стріляниною, а на одного із поліцейських наїхала автівка, за кермом якої був військовий. Повідомлення про підозру за результатами сутички отримали шість бійців. Їм інкримінують опір представникові правоохоронних органів.
11 місце. Навчаються штурмувати міста, аби звільняти окупований Крим: на Чернігівщині тренуються морпіхи — понад 782 000 переглядів.
Сюжет про те, як на Чернігівщині тренуються штурмувати міста бійці батальйону спеціального призначення "Штурм", аби звільняти окупований Крим. Його кістяк складають українські ветерани-морпіхи. Разом на захист України стали у перші дні після повномасштабного російського вторгнення. Брали участь у боях на Київщині та знищували тили росіян на Чернігівщині.
10 місце. У Чернігові на мітинг вийшли близько 50 звільнених поліцейських — понад 932 500 переглядів.
Вони дізналися про звільнення з роботи від 21 березня. За інформацією управління кадрового забезпечення поліції області, за час після повномасштабного вторгнення звільнили понад 150 співробітників з різних підрозділів. Причиною назвали "самовільне залишення місця дислокації, категоричну відмову виконувати посадові обов’язки".
9 місце. У Городні російська військова техніка, а в Політрудні зруйнований міст — понад 956 500 переглядів.
Це відео Суспільному надали місцеві жителі Городні та Політрудні на умовах анонімності. Події відбуваються у перший день повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого.
8 місце. На Чернігівщині колишні безхатьки ховали військову техніку від росіян — понад 975 000 переглядів.
Не покинули людей з інвалідністю та худобу і зберегли частину військової техніки ЗСУ. Усе це про колишніх безпритульних, а зараз підопічних Левоньківського центру соціальної адаптації. Вони добу прожили із російськими військами. Деяким з них погрожували вбивством. Одного з підопічних ставили на коліна та стріляли над головою, бо "розгледіли" в ньому танкіста.
7 місце. Бій на "Епіцентрі", Ніколюк "віджав" блокпост, бій у Количівці — "Битва за Чернігів" — понад 1 058 000 переглядів.
Це друга серія трисерійного документального фільму «Битва за Чернігів». У ній Суспільне розповідає про бій на гіпермаркеті "Епіцентр", взяття у полон російського комбата Щьоткіна, позицію "Спарта", чернігівську "Чорнобаївку", "віджатий" блокпост та засідку, у яку потрапив генерал-майор Ніколюк у Ягідному, бої за Лукашівку та Количівку.
6 місце. На Чернігівщині чоловік зміг вибратися з могили після того, як його розстріляли росіяни — понад 1 058 000 переглядів.
Зміг вибратися з могили після того, як росіяни розстріляли його в лісопосадці разом з двома братами. Це сталося на Чернігівщині. Троє братів потрапили у полон до росіян після окупації села, пройшли три доби допитів та розстріл. Після звільнення села могилу розшукали, там було вже два тіла. У чоловіків були зв'язані ноги та руки та вогнепальні поранення в голову, підтвердив Суспільному прокурор Чернігівської окружної прокуратури Сергій Хамайко.
5 місце. Чернігівська "Чорнобаївка". Репортаж з Шестовиці, де Збройні Сили знищили майже половину росіян — понад 1 116 000 переглядів.
Десятки одиниць спаленої російської техніки та тисячі снарядів і патронів. Все це на вулиці Садовій у Шестовиці, що біля Чернігова. Село на четвертий день з початку вторгнення опинилося під контролем російських військ, а в людських городах, біля будинків та на фермі на цій таки вулиці вони облаштували штаб, склад техніки та боєприпасів. В Шестовиці росіяни пробули понад місяць і за цей час село набуло слави чернігівської "Чорнобаївки".
4 місце. Росіяни обстріляли автівки: біля Чернігова викопали з могил тіла трьох загиблих цивільних людей — понад 1 238 000 переглядів.
Тіла трьох загиблих від російських обстрілів цивільних людей викопали з могил у полі біля автомобільної траси М-01 в районі села Новий Білоус. Ці люди були у згорілих автівках, які з "Ураганів" обстріляли російські війська.
3 місце. Підготовка РФ до нападу, перші бої, спроба захопити аеродром — "Битва за Чернігів" — понад 1 325 000 переглядів.
Це перша серія трисерійного документального фільму "Битва за Чернігів". У ній Суспільне розповідає про те, як росіяни готувались до нападу на Україну та скільки російських військ йшло захоплювати Чернігів, яке значення мало місто в планах росіян, та як відбувалося вторгнення на Чернігівщину, що пішло не так у плані оборони Чернігівщини 24 лютого, якої довжини була найбільша колона російських військ біля Чернігова та як росіяни намагалися захопити аеродром "Півці" і що їм завадило це зробити.
2.місце. Потрапили у засідку до мирного населення: російський окупант розповів, як склав зброю на Срібнянщині — понад 1 352 000 переглядів.
14 березня на Срібнянщині склали зброю шість російських військових на чолі з майором-розвідником Віктором Блюдіним. Цю інформацію Суспільному підтвердили в оперативному командуванні "Північ". Відео надали у газеті "Срібнянщина".
1 місце. На Чернігівщині з Десни дістали танк з трьома мертвими росіянами — понад 1 620 500 переглядів.
Це другий російський танк, який військові дістали у Менській громаді за один тиждень. У річці на Менщині танки опинились в перший день повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого.