Сьогодні, 10 квітня, відбулася 44-а (позачергова) сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у засіданні взяли 28 депутатів і депутаток. У ході засідання загалом були розглянуті і майже одноголосно проголосовані чотири питання порядку денного, що стосувалися галузей охорони здоров’я та освіти.
Перед початком пленарного засідання присутні хвилиною мовчання вшанували всіх військовослужбовців і мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України.
Головуючою на цьому пленарному засіданні голосуванням депутатів обрали Регіну Гусак.
Перше питання — щодо створення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» та комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2». Ці заклади виокремлюють з КНП «Чернігівська міська лікарня № 2», і з 1 липня 2025 року забезпечуватимуть надання первинної медичної допомоги населенню міста Чернігова.
Відповідно до прийнятого рішення головою комісії з виділу юридичних осіб визначено генерального директора міської лікарні № 2 Владислава Кухаря та затверджено кількісний та персональний склад відповідної комісії. Розподільчий баланс та Статути КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» будуть затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради. Керівників призначатиме і укладатиме з ними контракт заступник міського голови Віктор Геращенко.
Два наступні питання порядку денного також стосувалися другої міської лікарні, і які передбачають проведення капітальних ремонтів автоклавно-стерилізаційного і приміщень операційного відділень, а також інфекційного корпусу цієї лікарні. Метою будівництва є оновлення та модернізація закладу охорони здоров’я, створення (покращення) умов для ефективного і доступного медичного обслуговування.
Згідно з прийнятим рішенням, з метою подальшої реалізації цих проєктів, частина функцій замовника будівництва передається Міністерству охорони здоров’я України у частині здійснення відбору підрядних (проєктної та будівельної) організацій для виконання робіт з проєктування та робіт з будівництва, укладення з ними договорів, оплатою за цими договорами, а також здійснення загальної координації реалізації будівництва та нагляду за його виконанням. Зокрема: технічного нагляду шляхом відбору фахової організації, оплатою на підставі укладеного договору.
Джерелом фінансування будівництва є кошти державного бюджету, одержані за рахунок коштів, наданих відповідно до Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку та Угоди про грант Глобального фонду фінансування між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (Проєкт «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).
Питання щодо підписання Угоди про передачу коштів позики, стосується фінансування проєкту «Капітальний ремонт будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 19, розташованої за адресою: м. Чернігів, вул. Мстиславська, 76. Термомодернізація будівель бюджетних закладів міста Чернігова».
Відповідно до Угоди про впровадження кошти позики є субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам у вигляді безповоротної передачі коштів для реалізації проєктів у рамках Програми з відновлення України. Міністерством розвитку громад та територій України розглядається виділення коштів субвенції в розмірі понад 95,533 млн грн.
Детальніше з прийнятими рішеннями можна ознайомитися за посиланням.
Пресслужба Чернігівської міської ради