За Введенням слідують святі мученики Прокіп і Кекілія (Цецилія).
Свята Цецилія народилася в аристократичній римській родині. Була таємною християнкою. Батьки віддали її заміж за язичника, але вона своїм лагідним характером і щирою вірою переконала чоловіка теж прийняти християнство. Подружжя всіляко допомагало нужденним, а також усім братам і сестрам по вірі, які потребували підтримки і допомоги. Вони відвідували ув’язнених, давали прихисток утікачам, хоронили закатованих. Але незабаром і самі потрапили в руки римської влади. Їх піддали жорстоким тортурам, а згодом стратили.
Святу мученицю дуже шанували в католицьких країнах, з ХVI століття вона вважалася покровителькою музикантів і музики, зокрема церковної. Чимало композиторів присвячували святій Цецилії власні твори, зокрема: Генрі Перселл, Гендель, Шарль Гуно, Бенджамін Бріттен. Святій Цецилії молилися всі, хто прагнув досягти певних успіхів у музичній царині.
А в нас у давнину в цей день на шляхах ставили віхи, щоб мандрівники не збилися зі шляху. Тому казали: «Прийшов Прокіп – розбив розміт, по снігу ступає – дорогу копає». Дорога, прокладена на Прокопа, мала триматися до самої весни.
Іменинники нині Архип, Прокіп, Максим, Михайло, Петро, Володимир, Марко, Борис.
За матеріалами Укрінформ
Фото з архіву «Чернігівського формату»
Источник: format.cn.ua