Коропська селищна рада першою в області створила Центр життєстійкості – безбар’єрний простір, де можна безплатно отримати соціальні послуги та психологічну допомогу.
Держава всіляко підтримала створення та діяльність Центру життєстійкості й фінансує роботу фахівців – через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Разом із суттєвою державною підтримкою Коропська селищна рада ще залучила два гранти для розвитку центру: на суму 121 тисячу гривень для облаштування пандуса та на приблизно 320 тисяч гривень для оснащення Центру життєстійкості.
«У Центрі надається одна комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості. Передбачається багато заходів: консультування, інформування, соціальний супровід, різні психологічні практики підтримки – групові й індивідуальні.
Ми працюємо для військових, ВПО, людей, які перебувають у складних життєвих обставинах. У нас на сьогодні діють різні групи. Перша група – це багатодітні мами в складних життєвих обставинах. Дехто з них – жертви домашнього насильства, в декого просто тяжке матеріальне становище. Вони збираються щосереди. Щочетверга збираються мами загиблих воїнів. Нині формується група з підлітків, батьки яких загинули або воюють на війні. Є група, що об’єднує дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. Щовівторка до них відбуваються виїзди.
Також надаємо послугу «самодопомога+». Це 10 мультимедійних сесій, тривалістю по дві години. І кожна сесія – це або психологічне розвантаження, або навчаємо людей боротися зі стресом. Ця послуга користується популярністю в трудових колективах. Ми вже надали цю послугу двом будинкам культури, центру дитячої творчості, дружинам військових, зараз працюємо з бібліотекою», – в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначила Алла Шаповал, директор комунального некомерційного підприємства Центр соціальних служб Коропської селищної ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смарагдовий замість зеленого: чи мінятимуть чернігівські світлофори
Також державну субвенцію в сумі 1 мільйон 758 тисяч гривень громада отримала на придбання автомобіля для мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. За кошти субвенції придбано автомобіль Opel Combо.
«Ця мобільна бригада створена для реагувань на випадки домашнього насильства. Цьогоріч у нас уже відбувся 91 виїзд. Є профілактичні виїзди, але на сьогодні в нас їх тільки 11. Бо не встигаємо на випадки реального насильства виїжджати. І громада розгалужена – 50 населених пунктів, тож доводиться їздити з одного краю громади в інший і з’ясовувати ситуацію. Бо одним потрібна юридична допомога, іншим – психологічна підтримка. Вже чотирьох жінок, зокрема жертв домашнього насильства, відправили до Центру соціально-психологічної допомоги в Чернігові. Тобто автомобіль потрібен», – повідомила Алла Шаповал.
–
Ірина Осташко
Фото – Коропська селищна рада