За інформацією: Суспільне Чернігів.
Наталія Лантух. Суспільне Чернігів
Ганна Рощина з Семенівки їде до банку. У прикордонному місті всі відділення закрили, а у неї виникла проблема з рахунком. Дізналась про цей автобус від дочки.
"Я кажу: із задоволенням поїду. Мені ж треба всі справи вирішити. І в лікарню можна з’їздити. Кажу: от би раніше автобус такий дали", — ділиться враженнями жінка.
Ганна Рощина. Суспільне Чернігів
До цього жителі сіл прикордонної громади могли напряму доїхати до Новгорода-Сіверського лише приватним транспортом. Комерційні перевізники відмовляються сюди їздити через погану дорогу, розповідає водій Петро Бучковський. На спідометрі найбільша швидкість 30 км/год.
Соціальний автобус та дорога, якою доводиться їздити. Суспільне Чернігів
Цей рейс для жителів Семенівщини запустила громадська організація "Проліска". Вона займається соціальними перевезеннями з 2014 року на тих територіях, які постраждали від війни, пояснює представник організації Денис Наумов.
"Цей проєкт від Українського гуманітарного фонду UHF, він ним фінансується. Наш напрямок – це соціальні перевезення, евакуація маломобільних, немобільних, та й взагалі, евакуація населення спеціальним медичним транспортом".
Представник ГО «Проліска» Денис Наумов. Суспільне Чернігів
У Чернігівській області це перший такий автобус. Кількість місць в ньому обмежена – тому потрібно попередньо зареєструватися на рейс в сільраді або у міськраді. В Семенівській громаді планують запустити ще один соціальний автобус, каже Денис Наумов. Також зараз шукають перевізників в інших прикордонних громадах області.
"І по Новгород-Сіверській, і по Сновській громаді йдуть перемовини, і тендери продовжуються на надання послуг. Тобто ми сподіваємося, що все буде гаразд".
Соціальний автобус. Суспільне Чернігів
Новгорода-Сіверського автобус дістається за півтори години, подолавши 65 км шляху. Через чотири години пасажири збираються їхати додому.
"Якщо здоров’я мені дозволить, я тепер буду щосереди їздити. Хочу до монастиря сходити, сходити на Десну подивитись", — розповідає Ганна Рощина.
Олена Коноваленко приїздила до райцентру з дітьми.
Олена Коноваленко. Суспільне Чернігів
Каже: все встигли, діти задоволені. Жінка вже планує наступну поїздку, бо до Семенівки їздити не хоче через обстріли.
"До Семенівки я вже боюсь останнім часом з дитиною їздити. Ми як побули там останній раз, то там все гуділо. Оце вдягати до школи хлопців, то також сюди треба їхати", — говорить Олена.
Читати ще
Читати ще З’єднує 12 сіл: у громаді Прилуцького району на Чернігівщині запустили маршрут, на якому курсує соціальний автобус