За інформацією: Суспільне Чернігів.
Нікіта Жуков. Суспільне Чернігів
Мати Нікіти Наталія Жукова каже, що вона одразу викликала "швидку". А коли прибігла на місце, то побачила рану на обличчі сина. Далі його забрала "швидка".
За словами Наталії, 5 травня сина виписали з лікарні. Він став боятися собак і тепер не ходить гратися без неї.
"Собак багато. Хотілося б, звичайно, щоб це питання вирішити на якомусь державному рівні. Хотілося, щоб у кожної собаки був свій господар. Вони не повинні жити на вулицях, це не добре. Тому що на вулицях вони нічого доброго і не побачать. Можливо, через це є така агресія до людей. Хтось погодує, а хтось і образить їх", — каже жінка.
Наталія Жукова з сином. Суспільне Чернігів
Що розповідають місцеві жителі
Жителі Ніжина про безпритульних собак говорять так:
"Нещодавно їхала на велосипеді до онука. У тому дворі покусала собака мене. Така жовта, здорова. Ну як покусала — придавила, до крові не прокусила", — говорить Олена Євтух.
Олена Євтух. Суспільне Чернігів
"У мене проблем немає, але сусіди жаліються. Я їх годую, то вони мене не чіпають. А на сусідів гавкають. На дітей можуть напасти", — каже Надія Фесюн.
Безпритульні собаки у Ніжині. Суспільне Чернігів
"У нас в центрі бігають собаки, на базарі, по Гоголівській, на площі. Нападають на людей. Ми не знаємо, куди звертатися. Шкода — це живі істоти. Але нам не подобається", — каже Антоніна.
Надія Фесюн. Суспільне Чернігів
Що каже місцева влада
Виконувачка обов'язків начальниці управління житлово-комунального господарства та будівництва Світлана Сіренко розповідає: міська влада розглядала можливість побудови комунального притулку для тварин, а в 2023 році депутати міськради виділили для цього земельну ділянку.
"Але ми вивчали досвід інших міст і зрозуміли, що однією ділянкою ми не обійдемося. Це повинно бути приміщення, яке придатне для утримання таких тварин, зі своїм штатом. Медична кімната, де роблять операції, кімната для перетримки, повинна бути каналізація, вода, світло. Це норми, які повинні бути дотримані, бо ми б його не ввели в експлуатацію".
Світлана Сіренко. Суспільне Чернігів
За розрахунками 2023 року, орієнтовна вартість будівництва становила від 14 до 20 мільйонів гривень, але в бюджеті таких грошей не було. Така ж ситуація й у 2025 році, каже Сіренко.
"Немає фінансової змоги. І донори не дуже йдуть. Сьогодні, з тієї ситуації, яка в країні, ми всі знаємо, то є інші потреби. Сьогодні ми займаємося стерилізацією цих тварин. Орієнтовно в рік ми виділяємо десь 300-400 тисяч гривень".
За словами Світлани Сіренко, земельну ділянку, яку виділили 2023-го року, планують передати в оренду громадській організації "Щаслива тварина".
Що розповідає зооволонтерка
Керівниця ГО "Щаслива тварина" Ірина Павлова розповідає: наразі вони розміщуються в передмісті в приміщеннях колишнього колгоспу. Їх разом із земельною ділянкою надав у тимчасове користування місцевий підприємець.
"Там, де ми були раніше, вже почалося будівництво і ми сюди переїхали. Але це теж тимчасово. То дуже хочеться, щоб було постійне місце для тваринок".
Ірина Павлова. Суспільне Чернігів
Нині в притулку перебуває понад 100 собак і 30 котів.
Собаки, які на перетримці в ГО «Щаслива тварина» та Ірина Павлова. Суспільне Чернігів
Наразі "Щаслива тварина" — це єдина організація, що займається перетримкою безпритульних тварин і шукає їм домівки. Ірина Павлова каже, що на утримання притулку постійно бракує грошей. На лікування — донатять люди, але зводити й облаштовувати вольєри, купувати їжу та платити за комунальні послуги жінці доводиться власним коштом. Тому є потреба у фінансуванні з міського бюджету.
"Було б добре, якщо на рік виділили три мільйони гривень. На 100 тваринок в день у нас йде мінімум п'ять мішків корму. Але ми ще варимо каші, купуємо лапки, кістки, всілякі смаколики для них. Нам потрібне фінансування на будівництво вольєрів і так само на утримання цих тваринок. Ми готові прийняти всіх безпритульних тварин, але нам потрібна допомога", — каже зооволонтерка.Читати ще
Читати ще
Подружжя з Чернігова щодня годує 35 безпритульних собак