ФОТО: Getty Images
З 28 тисяч дітей, 12 тисяч підуть до школи, інші ж навчатимуться онлайн. Про це за результатами опитування батьків чернігівських школярів розповів начальник міського управління освіти Василь Білогура.
Він каже, що з 32 навчальних закладів, 25 пошкоджені. Внаслідок прямих попадань зруйновані майже 13 тисяч квадратних метрів покрівлі у закладах освіти, а 57 тисяч квадратних метрів покрівлі було пошкоджено внаслідок уламкових потраплянь.
У відсотковому співвідношенні 57% школярів навчатимуться дистанційно, а 43 % відвідуватимуть школи, де є укриття. Є окремі шкільні заклади, які не мають укриттів, але в яких діти хочуть проходити навчання в заочному режимі, говорить міський голова Владислав Атрошенко.
"Найпростіше рішення зібрати з усіх навчальних закладів, які хочуть навчатися в очному режимі, розподілити їх в найкращі навчальні заклади. І ті, які забезпечені підвальними приміщеннями. На жаль, ми цього зробити не можемо, бо полетить вся наша освітня система. І ми не отримаємо субвенцію з цих причин", — говорить Атрошенко.
За його словами, щоб продовжувати отримувати освітню субвенцію, у класах мають навчатися не менше 28 дітей. Через це очна форма навчання може бути змішаною. Основні уроки будуть проходити у школі, а фізкультура чи малювання будуть проводитися вдома. Це дозволить розвантажити навчальні заклади, аби не допускати великого скупчення дітей.
Щодо дошкільних навчальних закладів міста, то туди зараховані понад сім тисяч дітей.
"При середньостатистичній відвідуваності 60% від заявлених, вони фізично у дитячих садочках не знаходяться. В силу тих чи інших причин. По наявним сховищам, які звісно треба зробити й опрацювати питання, то ми виходимо на таку кількість 4400-4500 дітей", – каже Атрошенко
Нагадаємо, навчальний процес у школах, які розташовані за 40-50 км від кордону проходитиме онлайн. У решті громад навчання розпочнеться у школах, де є укриття. Таких в області майже 60%.