За інформацією: Суспільне Чернігів.
Тетяна Дідовець. Суспільне Чернігів
Донька Тетяни Дідовець, Катерина, розповіла, що її матір досі не відновилася після травми.
"Ми ходимо до реабілітолога, до нас приїздить невролог. Я не можу її залишити одну вдома, тому що вона може втратити свідомість".
Катерина Дідовець. Суспільне Чернігів
Інший мешканець — Сергій Носенок згадував, як кілька днів тому йому погрожував цей сусід.
"Я гуляв із собакою, а він мені з балкона почав кричати: «Можеш не повертатися, я тебе в під'їзді порішу». Мені страшно заходити в під'їзд, повертатися додому. Мені страшно мою маму залишати одну вдома. Тому що він обіцяв її замурувати, а потім підпалити".
Сергій Носенок. Суспільне Чернігів
Також Сергій розповів, що їхній сусід так поводиться близько року.
"Коли його поліція забрала в тому році (2024 рік, — ред.), у нього мати виносила діагноз. До повномасштабного вторгнення його раз на пів року лікували. І все було нормально. Усе тихо. Він і спілкувалися нормально, і нормальна людина".
Багатоповерхівка на Володимира Коваленка, де проживає чоловік, який залякує сусідів. Суспільне Чернігів
Від свого сусіда вони чули також і проросійські вислови.
Він з вікна кричить: «Я рускій». Він кричав, що «ви – х*хли, повирізаю». Він залякує всіх, так це одне. Але він становить загрозу. Звернення в поліцію нічого не дають. Звернення до його мами — нічого не дають", — розповів місцевий житель Дмитро Корінь.
Дмитро Корінь. Суспільне Чернігів
Що каже чоловік
Сам чоловік заперечує те, що про нього розповідають сусіди.
«Буйний» сусід. Суспільне Чернігів
"Не бив я нікого, не чіпав руками ніколи взагалі".
Матір чоловіка коментувати ситуацію відмовилася:
— Він хворий! Розумієте? Хворий!
— Чому я хворий?
Мешканці будинку, які скаржаться на залякування з боку сусіда. Суспільне Чернігів
Що каже поліція та правозахисниця
Речниця Нацполіції області Наталія Слабеняк розповіла, що впродовж 2024 та 2025 років до правоохоронців надходили повідомлення та заяви від родичів та сусідів 38-річного чернігівця щодо вчинення ним домашнього насильства та завдання тілесних ушкоджень.
"Відомості за кожним фактом були зареєстровані та відпрацьовані. Прийняті відповідні рішення про притягнення чоловіка до відповідальності. Зокрема, поліцейські неодноразово притягали чоловіка до відповідальності за скоєння домашнього насильства відносно своєї матері й вітчима. Також поліцейські виносили термінові заборонні приписи щодо кривдника".
За словами речниці, чоловік перебуває на обліку як домашній кривдник, а матеріали щодо цього правоохоронці скерували до суду. У справі нападу на сусідку наразі триває досудове розслідування.
Як сказала правозахисниця Катерина Полянська, яка ознайомилася з цією справою, будь-яка довідка із зазначеним діагнозом не звільняє людину від відповідальності.
Правозахисниця Катерина Полянська. Суспільне Чернігів"Довідка — це не рішення суду, яке встановлює, що людина має статус обмеженої дієздатності. Встановити будь-які обмеження може також судова та психолого-психіатрична експертиза".
Катерина Полянська пояснює: лише суд може відправити обвинуваченого на примусове лікування. Людям, які зіткнулися зі схожими проблемами із сусідами чи родичами, вона радить звертатися по допомогу до юристів, аби правильно оформити документи для заяви в поліцію.
"Заяви мають чіткі вимоги та відповідати нормам. У такому випадку не буде можливості у того чи іншого органу списати заяву просто без її розгляду".
Читати ще
Читати ще
У найстаршої матері України Валентини Підвербної відібрали дочку до повноліття дівчини, — рішення суду