За інформацією: Суспільне Чернігів.
На колажі зображений Сергій Гривко, українські гривні та векторне зображення сім’ї. Колаж Суспільне Чернігів
Народний депутат "Слуги народу" з Чернігівщини Сергій ГривкоФракція "Слуга народу". вважає, що затвердження урядом законопроєкту щодо збільшення одноразової допомоги після народження дитини до 50 тисяч гривень та інших виплат сім'ям відбулось під тиском його минулих законопроєктів.
Про це він розповів у коментарі Суспільному.
"Це за мого тиску. Раніше я подавав законопроєкт про збільшення допомоги при народженні дитини на майбутнє. Це ті 50 тисяч гривень, які грубо кажучи, на рахунок надходили і постійно це питання підіймаю в комітетах. Колись у демографічній стратегії теж йшлося про те, що потрібно на це звернути увагу. У 2024 році я подавав законопроєкт щодо демографічного збору, який набрав резонанс, бо люди не дуже хочуть сплачувати податок, в їхньому розумінні. Але це була своєрідна інвестиція у майбутнє".Читати ще
Читати ще
Законопроєкт про демографію від нардепа Гривка з Чернігівщини: що про нього відомо та яка історія «Податку на яйця»"Відповідно через рік я розширив можливості цього законопроєкту.№13295 зареєстрований від 15.05.2025 року. Ну, і нарешті, уряд вже запустив свій проєкт закону, який я теж буду підтримувати, щоб збільшити допомогу при народженні дитини. Тому що, як уже показала наша історія України, збільшення допомоги при народженні дитини з 2010 року дало приріст у народженні дітей на понад 35%".
Щодо роз'яснень по новому законопроєкту, то Сергій сказав, що зможе все прокоментувати після затвердження його урядом та ознайомлення з текстом.
"Тому, якщо ми хочемо успіху нашій країні, процвітання, то в кожній сім'ї повинно бути троє дітей та дев'ять внуків. І це не держава повинна просувати ці наративи, а ми повинні усвідомити цей процес", — зазначив Гривко.
Що відомо про законопроєкт
14 липня 2025 року під час засідання уряду Кабінет міністрів затвердив законопроєкт, який передбачає допомогу сім’ї до та після народження дитини.
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, після ухвалення закону одноразова виплата жінкам після народження дитини зросте з 10,3 тисячі гривень до 50 тисяч.
Також збільшаться виплати жінкам, які народили дитину, але не мають професійного стажу. Зараз така виплата становить менше ніж тисяча гривень, а після ухвалення закону буде складати сім тисяч на місяць.
На додаток держава щомісячно виплачуватиме одному з батьків чи опікуну як допомогу для догляду до досягнення дитиною одного року. Шмигаль зауважив, що розмір цих виплат уряд визначить окремо.
Крім цього в Україні впроваджується програма "єЯсла". Очільник уряду пояснив, що після того, як дитині виповниться один рік батьки матимуть вибір: повернутися до роботи або виховувати дитину до трьох років.
"Якщо вони оберуть перший варіант, держава щомісячно платитиме 8 тисяч грн. У разі обрання другого варіанта за мамою або татом збережеться сплата єдиного соціального внеску аж до триріччя малюка", — сказав він.
Шмигаль зазначив, що влада також продовжує реалізацію програми "Пакунок малюка" у двох форматах: як натуральна допомога або як грошова компенсація в розмірі понад 7,5 тисяч гривень.
"Частиною новацій у підтримці родин є також надання "Пакунку школяра", який ми затвердили на минулому засіданні уряду. Це 5 тисяч грн на кожного першокласника для купівлі всього необхідного до школи", — нагадав він.
У травні очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович казала, що в уряді готують велику стратегію з підтримки материнства. Тоді, за її словами, було кілька ініціатив, як "розвантажити" жінку від доглядових обовʼязків за дитиною.
Законопроєкти від Гривка
Сергій Гривко є автором 385 законопроєктів, із яких 69 стали законами. В інтерв'ю Суспільному нардеп раніше озвучив найбільш значущі для українців, на його думку.
"Зняття недоторканості – це, напевно, перший. Він дав можливість запровадити для депутатів відповідальність у правовому полі. Потім – трансплантація органів, тому що, наприклад, уже сьогодні завдяки цьому закону врятовано більше тисячі життів. Також до мене зверталася Деснянська громада з проханням розробити законопроєкт про встановлення лічильників".
Також він автор законопроєкту про заборону енергетиків.
Читати ще
Читати ще
Заборона на продаж енергетичних напоїв: Сергій Гривко з Чернігівщини зареєстрував два законопроєкти
Інший законопроєкт, який став резонансним, передбачав установлення велогенераторів у в'язницях. Для того, щоб ув'язнені, крутячи педалі, генерували електроенергію. За кожен місяць такої роботи Гривко пропонував скорочення терміну, але не більше ніж на 30 днів за рік.
Читати ще
Читати ще
Скільки електрики згенерують в’язні на «велосипедах»: що про законопроєкт чернігівського нардепа Гривка кажуть науковці
Крім того, законопроєкт начебто також передбачав скорочення строку ув'язнення за медитацію.
Читати ще
Читати ще
Медитація в тюрмі: нардеп Гривко з Чернігівщини пропонує законопроєкт щодо зменшення строку покарання засудженим
Також був законопроєкт про створення Державного реєстру астрологів, тарологів, нумерологів та інших представників езотеричних практик.
Читати ще
Читати ще
Магістр тарології? У Раду подали законопроєкт про врегулювання езотеричної освіти
Що відомо про Сергія Гривка
Сергію Гривку 39 років. Народився в Чернігові.
Народний депутат України IX скликання, член Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Очолює підкомітет з питань соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю.
Член фракції політичної партії "Слуга народу".
У 2015 році балотувався до Чернігівської міської ради від партії "Наш край", проте тоді мандат депутата не здобув.
У 2019 році Гривко приєднався до партії "Слуга народу" та був включений до виборчого списку під № 114. Після перемоги партії на позачергових парламентських виборах став народним депутатом.
Потрапив до списку нардепів із максимальною кількістю помічників – 31 (за даними на сайті руху "Чесно").
У Верховній Раді Гривко працює в Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, очолюючи підкомітет з питань соціального захисту та реабілітації осіб з інвалідністю.
Читати ще
Читати ще
Податок на бездітність та законопроєкт, що викликає посмішку: Сергій Гривко у проєкті «Обранці»