У Чернігівській міській раді обговорили важливість вакцинації в рамках проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». 26 грудня відбулась інформаційна зустріч, присвячена питанням вакцинопрофілактики населення.
У зустрічі взяли участь заступниця міського голови Вікторія Пекур, представники структурних підрозділів міської ради, керівники закладів освіти та лікарень міста, а також представники Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб.
Головна мета проєкту – збільшення охоплення профілактичними щепленнями серед дітей та дорослих через проведення інформаційних кампаній. Це також сприятиме підвищенню готовності громад до можливих загроз здоров’ю.
– Цей проєкт спрямований на полегшення життя, перш за все, освітянської спільноти, а також медиків. І основна його мета – популяризація щеплення серед населення, – сказала заступниця міського голови Вікторія Пекур на початку зустрічі.
Деталі проєкту представила його регіональна координаторка по Чернігівській області Ніна Макарова. Вона зазначила, що проєкт працює вже третій рік, і цього року Чернігівщина стала однією з областей, де він реалізується.
– Це інформаційний проєкт. Його мета – допомогти мешканцям громади дізнатися правду про вакцинацію, про збереження свого здоров’я. В Україні він працює вже третій рік. Цього року участь у ньому серед інших беруть дві громади Чернігівщини. Це важливо, оскільки імунопрофілактика максимально захищає населення від тієї чи іншої хвороби, зберігає життя, – повідомила Ніна Макарова та розповіла про вакцинацію проти хвороб, які входять у календар обов’язкових профілактичних щеплень, зокрема: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту.
Надалі такі інформаційні зустрічі проводитимуться в колективах лікарень, шкіл, дитсадків, комунальних підприємств міста та інших установ.
– Проєкт розрахований на рік. Важливо скласти графік таких зустрічей, щоб не порушувати основну роботу, яка проводиться у закладах. Наприклад, у школах краще спланувати у канікулярний період, – зазначила Вікторія Пекур.
Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я, Оверсіз Стратіджик Консалтінг, Європейським інститутом політики громадського здоров’я та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії, а також громадської спілки «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.
Пресслужба Чернігівської міської ради