Начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради Наталія Хольченкова взяла участь у четвертій щорічній конференції Місії ЄС «Кліматично нейтральні та розумні міста», яка відбулася у місті Вільнюс (Литва). Захід зібрав понад 1000 учасників із майже 100 європейських міст, серед яких — політичні лідери, урбаністи, представники фінансових установ та громадянського суспільства.
Зокрема, до конференції долучилися представники 12 українських флагманських громад проєкту SUN4Ukraine («Стала мережа кліматично нейтральних міст для України»), який реалізується за підтримки програми ЄС «Горизонт Європа». Цей проєкт спрямований на допомогу українським містам у розробці та впровадженні Планів кліматичної нейтральності до 2050 року, інтегруючи їх у стратегії відновлення та розвитку.
Темою конференції було обрано: «Використання успіхів міст: просування кліматичних дій до 2030 року». Учасники обговорювали стратегії досягнення кліматичної нейтральності, зокрема в контексті післявоєнного відновлення та енергетичної безпеки.
Наталія Хольченкова взяла участь у панельній дискусії, присвяченій тому, як міста-учасники Місії та українські муніципалітети можуть співпрацювати на шляху до кліматичної нейтральності.
Вона представила досвід Чернігова у сфері стійкості та сталого розвитку під час війни, акцентуючи на потенціалі міста у впровадженні інноваційних рішень.
У рамках конференції відбулися зустрічі з представниками міст-побратимів Чернігова: очільницею міста Габрово (Болгарія) Танею Христовою, директором з екології міста Лаппеенранта (Фінляндія) Ілко Расененом та координаторкою стратегічних проєктів міста Аахен (Німеччина) Крістін Хес-Акенс. Під час зустрічей обговорювалися можливості співпраці та реалізації спільних проєктів у сфері сталого розвитку.
Окремою частиною конференції став виставковий простір «Український кластер». Представники 12 флагманських муніципалітетів — учасників SUN4Ukraine — презентували свої громади, ділилися планами щодо кліматичного переходу та інформували відвідувачів виставки про виклики, пов’язані з відновленням у контексті збройної агресії рф. Український стенд відвідали представники Європейської Комісії, Шведської національної платформи для кліматично нейтральних та стійких міст, провідних європейських муніципальних асоціацій та самоврядців.
Участь у конференції стала важливим кроком для Чернігова на шляху до сталого та кліматично нейтрального майбутнього, відкриваючи нові можливості для міжнародної співпраці та обміну досвідом.
Пресслужба Чернігівської міської ради