12 травня відбулася зустріч заступників Чернігівського міського голови Віктора Геращенка та Вікторії Пекур з колегами з французького міста-побратима Чернігова — Реймса. У складі французької делегації — заступник міського голови Реймса з питань міжнародних зв’язків, побратимства та заходів Дімітрій Удін, заступниця міського голови з питань охорони здоров’я, профілактики та соціальних питань Марі Депакі та заступниця керівника апарату Марі Берруар.
На зустрічі також були присутні начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради Наталія Хольченкова, начальник управління освіти Василь Білогура та депутати міської ради Олександр Ломако і Роман Резнік.
— Дякую Європейському Союзу і країні, яку ви представляєте, за допомогу і підтримку, яку ми відчуваємо щодня. Ваша відвага приїхати сюди в цей непростий час — це справжній прояв солідарності, — зазначив Віктор Геращенко.
— Дякую за ваш чудовий прийом, за вашу щедрість і ставлення до нас. Ваша гідність у цей складний час торкається серця, — в ідповіла Марі Депакі. — Ми віримо в співпрацю наших міст і країн.
Програма візиту французької делегації до Чернігова розрахована на кілька днів. Вона стартувала з офіційної зустрічі в Чернігівській міській раді. Дімітрій Удін, який вже втретє відвідує Чернігів, наголосив на важливості партнерства між містами.
— Радий знову бути тут. Незважаючи на труднощі війни, бачу, що ваше місто відбудовується і живе. Наша присутність підтверджує готовність продовжувати партнерство. Це послання вам від нашого мера Арно Робіне, — зазначив він.
Офіційна угода про партнерство між Черніговом і Реймсом була підписана 9 травня 2023 року в Реймсі. Від імені Чернігова її підписав тодішній в.о. міського голови Олександр Ломако.
— Два роки тому я мав честь підписати цю угоду. Ми відзначаємо дворіччя нашої співпраці. З теплотою згадую ту зустріч і розмови, які заклали підвалини нашого партнерства, — сказав Олександр Ломако.
Чернігів отримує системну підтримку від Реймса та Франції, зокрема у сфері освіти. Начальник управління освіти Василь Білогура зазначив, що близько 80% закладів освіти міста були пошкоджені під час бойових дій у 2022 році.
— З 52 дитячих садків постраждало 37, з 34 шкіл — 27, дві з яких знищені. Допомога Франції була і залишається важливою для відновлення освітньої сфери, — розповів Білогура.
Французька сторона вже надала допомогу у вигляді обладнання для шкіл, а три школи отримають структурні ремонти за підтримки фонду Acted, що фінансується Францією. Також стартує проєкт освіти дорослого населення за участю Expertise France.
Окрім освітньої сфери, співпраця стосується культури, охорони здоров’я та соціального захисту. Влітку 2023 року, завдяки партнерству, група чернігівських дітей, які втратили батьків через війну, змогла відвідати Реймс для психологічної підтримки та відновлення.
Члени французької делегації запевнили, що співпраця триватиме й надалі. Реймс готовий підтримувати Чернігів як зараз, так і після завершення війни.
— Дякую за ці проєкти, які вже реалізовані в рамках нашого партнерства, і за ті, які ще будуть реалізовані. У нас насичена програма протягом цих днів, і впевнена, що це буде поштовхом для зміцнення та розвитку нашого партнерства, — зазначила начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Наталія Хольченкова.
Детальніше про перебіг візиту французької делегації читайте в наступних матеріалах.
Пресслужба Чернігівської міської ради