За інформацією: Суспільне Чернігів.
Кран без води. Getty Images
Критична інфраструктура Чернігова забезпечується електроенергією у повному обсязі, окрім певної кількості котелень, каналізаційних і підвищувальних насосних станцій, зокрема у мікрорайоні Масани, яким все ж таки вимикають електрику разом з житловими будинками, що призводить до відсутності централізованого постачання гарячої та холодної води.
Про це повідомив старший диспетчер чернігівської міської оперативно-диспетчерської групи АТ "Чернігівобленерго" Олександр Ленько на загальноміській нараді 16 липня.
За його словами, "ситуація може покращитися" до кінця наступного тижня (28 липня, — ред.).
"Наразі люди працюють. І працюють без вихідних. Я думаю, що найпесимістичніший сценарій – це кінець наступного тижня. І ситуація вже там буде покращена. Оскільки кабельна лінія, яка живила критичну інфраструктуру, має декілька пошкоджень. І частину вже виконано. Частину ще потрібно доробити. Є технологія виконання робіт, і де є можливість прискоритися, люди прискорюються. Багато було зроблено минулого року, коли були відключення, проклали тимчасові лінії для того, щоб забезпечити електрикою. Проте відтоді графіки та об'єми змінилися".
Він додав, що наразі в "Чернігівобленерго" оцінюють можливість змінити лінії живлення інфраструктури, а також перезаживити котельні на інші лінії. Також на пропозицію в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломака про переведення всієї критичної інфраструктури на одну лінію живлення, яку не будуть відключати, енергетик відповів так:
"Ні, на жаль, ні. Тому що енергосистема міста, вона проєктувалась таким чином, що вся критична інфраструктура, наприклад, ті ж лікарні, вони повинні мати два безперебійні джерела живлення. Тобто, треба дотягувати, наприклад, дві лінії туди. І це фізично по місту зробити майже неможливо. Тому проводиться зараз нарада, аудит ситуації, для того, щоб було розуміння, куди перевести живлення інфраструктури".
Олександр Ломако дав час до понеділка, 22 липня, аби "Чернігівобленерго" разом з профільним заступником та керівниками підприємств критичної інфраструктури провели зустріч та розв'язали питання відключень від електрики.
Зі слів заступника міського голови Віктора Геращенка, якщо не вийде розв'язати питання щодо всієї інфраструктури, то варто зосередитися на теплопунктах, адже треба готуватися до зими.
"16 годин без світла – це дуже багато, а нам треба готуватися до зими. Чому? Тому що треба забезпечити на всякий випадок альтернативним джерелом наші центральні теплопункти, щоб вони працювали. Чому? Тому що для цього нам потрібні ще 47 генераторів великої потужності. Мається на увазі від 60 кВт до 310 кВт. Це не такі маленькі. Ми зараз цим питанням займаємося, але всі повинні готуватися до зими. Тому що в разі блекауту буде дуже незручно. І найголовніше – треба забезпечити теплою і холодною водою", — каже Геращенко.
Нагадаємо, що увесь день 16 липня на Чернігівщині вимикатимуть від електропостачання одночасно по чотири черги. Таке окреме розпорядження надійшло від НЕК "Укренерго". Загалом певні черги будуть без світла до 16 годин на добу.