Таких в області налічується 684 (24 – загальнодержавного та 660 – місцевого значення). Їхня площа становить більше 263 тисяч гектарів. З 2023 року встановлено межі для 64 об’єктів природно-заповідного фонду Чернігівщини.
Про це повідомляє Чернігівська ОДА.
Мережа заповідних об’єктів регіону включає 8 категорій. Це – національні природні (НПП) і регіональні ландшафтні (РЛП) парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, дендропарки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, зоопарк.
Певні категорії об’єктів – НПП, РЛП, дендропарки, зоопарк – мають спеціальну адміністрацію.
Національні парки є своєрідними каталізаторами сталого розвитку регіону та базою для розвитку рекреаційної, туристичної, еколого-освітньої, природоохоронної, наукової діяльності. В області таких два: Ічнянський (площа – понад 9,6 тис. га) та Мезинський (площа – понад 31 тис. га).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині жінка народила дитину у кареті швидкої допомоги
Також на Чернігівщині створено 3 регіональні ландшафтні парки: «Міжрічинський» (площею 78,7 тис. га), «Ялівщина» (площею 168,7 га), «Ніжинський» (площею понад 6 тис. га).
Створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду сприяє збереженню біорізноманіття, охороні екосистем, регулюванню клімату, розвитку науки, сталого екологічного туризму, екологічної освіти.
Протягом перших трьох місяців цього року було створено 2 заповідні об’єкти місцевого значення в Менській та Варвинській громадах («Дягівські зозулинці» та «Ковила Гнідинців») загальною площею 22,45 га.
Основним викликом наразі лишається те, що значна частина об’єктів ПЗФ (17) знаходиться на відстані 2,5 км від кордону з росією. Це території лісів, водно-болотних угідь, луків, які зазнають величезних екологічних втрат від пожеж, обстрілів, мінування, розміщення техніки, будівництва окопів, забруднення води, повітря, ґрунту тощо.
Фото з відкритих джерел
–