Віцепрем’єр-міністр ‒ Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук учора перебувала з робочим візитом у Чернігівській області. Зокрема, вона провела виїзне засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Чернігівській ОВА в громаді, що зазнає щоденних обстрілів, – Новгород–Сіверській.
Відтак, голови прикордонних ТГ області мали змогу в живому діалозі обговорити питання, що стосуються чи не кожної сфери життєдіяльності. Серед пріоритетних – підготовка до зими.
«Наразі підтримка цивільного населення та підготовка до зими — це ключові цілі. Спільно з міжнародними партнерами маємо зосередитись на них», – наголосила Віцепрем’єрка.
Ірина Верещук повідомила, що всі населені пункти 10-кілометрової зони від кордону повністю будуть забезпечені грошовими виплатами на опалення. Це 21 600 грн на кожне домогосподарство. Кошти люди мають отримати на особисті рахунки у вересні, аби встигнути закупити дрова, вугілля, пелети чи то інший вид палива. Відповідні домовленості Мінреінтеграції вже має з УВКБ ООН. Підтримку матимуть і представники вразливих категорій, що проживають поза згаданою зоною.
«Ми маємо міжнародний кластер – організації, які об’єдналися і допомагають прифронтовим територіям, щоб не дублювати допомогу, а рівномірно її розподіляти. Так, минулими роками була некоординованість. Цього ж року спільно з керівниками ОВА працюємо над тим, щоб наші міжнародні партнери рівномірно розподілили допомогу і надали її вразливим категоріям. Саме такою є 10-кілометрова зона, всі домогосподарства якої будуть забезпечені грошовими виплатами на опалення. Їхня категорія вразливості – це 10 км від кордону або лінії фронту», – деталізувала Ірина Верещук під час брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.
Тож наразі у фокусі особливої уваги – п’ять громад, де постійні обстріли і ускладнена логістика, – Городнянська, Корюківська, Новгород-Сіверська, Семенівська та Сновська. Втім, інші громади теж мають право на отримання виплат і допомоги. Відповідні списки мають бути сформовані безпосередньо у громадах, потім – направлені до ОВА, яка й подає їх до Мінреінтеграції. Зі свого боку, міністерство допомагає міжнародним партнерам верифікувати такі списки, щоб люди могли отримати допомогу.
У ході робочого візиту Ірина Верещук зустрілася з колективом ліцею імені К.Д. Ушинського у Новгороді-Сіверському, приміщення якого постраждали внаслідок ворожого ракетного удару.
«… коли люди роблять свою справу, попри все, і не здаються, все з часом налагоджується», – поділилася враженнями на своїй фейсбук-сторінці Віцепрем’єрка.
Ще один об’єкт на Чернігівщині, де побувала Ірина Верещук, – модульне містечко у Новоселівці.
«Чернігівщина є першою за кількістю індивідуальних будинків, які були зведені нашими міжнародними партнерами на місці зруйнованих, – зазначила Ірина Верещук. – Я буду рекомендувати, щоб цей проєкт було поширено й надалі. Ми звертатимемося до міжнародних партнерів для продовження ініціативи. Є величезний запит від сімей, які чекають такі будиночки на своїх земельних ділянках».
6 серпня Віцепремʼєр-міністерка провела і нараду з питань ветеранської політики за участі керівництва Чернігівської ОВА та її структурних підрозділів, міської військової адміністрації, делегатів від волонтерських і громадських організацій. До обговорення ветеранської роботи у громадах і проблем фінансування відповідних проєктів долучилися народні депутати Олег Семінський і Сергій Гривко.
Ірина Верещук закликала місцеву владу активно запозичати успішні ветеранські практики інших регіонів України. Зокрема, що стосується ветеранських сервісів і ветеранських просторів/хабів.
Так, фінансування – наріжний камінь усіх ініціатив, але є й інша не менш важлива складова – комунікація в широкому розумінні.
«Співпраця ТЦК та громад: оперативне інформування про повернення ветерана додому, аби якісно та оперативно його інтегрувати в цивільне життя. Інший вимір інформування – всі мають знати, де те місце (хаб, центр), де точно ветерану допоможуть», – зауважив заступник голови Чернігівської ОВА Іван Ващенко.
«Дуже насичений візит, дуже багато питань на порядку денному. Головне – кожне питання (а всі вони стосувалися життєдіяльності прикордонних громад і області в цілому) завершене конкретним дорученням або рішенням. За два тижні обговоримо стан їх виконання», – резюмував начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Источник: format.cn.ua