Підготовка закладів освіти до роботи в офлайн форматі на особистому контролі міського голови Владислава Атрошенка. Сьогодні школа чи дитсадок перш, ніж відкрити свої двері для підопічних, має гарантувати їм безпеку на випадок повітряної тривоги, над цим і працюють органи місцевого самоврядування.
Очільник Чернігова 14 липня проінспектував дитсадок та дві школи, які готуються до вілновлення виховного і навчального процесів. Наразі у всіх закладах активно облаштовують підвальні приміщення, які слугуватимуть укриттями, а також усувають наслідки руйнувань, які заподіяли російські військові у лютому-березні.
Облаштування укриття у дитсадку
В одному із семи дитсадків, які найближчим часом почнуть працювати, ось так сьогодні виглядає укриття. Стіни та стелю у кімнатах підвального приміщення пофарбували та розмалювали, зробили заглиблення підлоги, розставили стільці та лавки, підготували дидактичний матеріал, провели інтернет.
Заклад також забезпечили генератором та ємностями як для питної, так і для технічної води. Опрацьовують питання облаштування вбиралень.
— Ми оглянули підготовчі роботи з облаштування бомбосховища у цьому дитсадку. Фактично, дитячий садок вже готовий приймати дітей, до укриття взагалі немає жодних питань. Хоча необхідно замінити кілька склопакетів та частину зовнішньої облицювальної плитки на стінах будівлі. Ці пошкодження отримані внаслідок вибухової хвилі та через уламки снарядів. Пошкодження, які має дитсадок, не критичні, найближчим часом все буде полагоджене, — розповів міський голова.
За словами завідуючої цього ЗДО, своїм колегам вона вже провела інструктаж щодо того, як будуть працювати за таких умов. Вихователі продумали як організувати освітній процес, щоб дітям було цікаво, змістовно й психологічно спокійно перебувати в укритті під час оголошення повітряної тривоги.
Владислав Атрошенко також додав, що наразі ніхто не знає, якою може бути оперативна обстановка та безпекова ситуація, але всі повинні бути готові до будь-яких варіантів.
— Ми намагаємось виконувати всі заходи безпеки для того, щоб діти пішли до школи хоча б на деякий час. Щоб вони побачили своїх вихователів, побачили один одного та соціалізувалися. Адже саме очний виховний процес набагато цікавіший, корисніший і правильний для дітей, — підкреслив Владислав Атрошенко.
Підготовка шкіл до 1-го вересня
Оглядаючи підвальне приміщення однієї з шкіл міста, яке може функціонувати як бомбосховище, Владислав Атрошенко зазначив, що загальний стан приміщення, висота стелі відповідають нормам.
— У цілому ситуація, принаймні у цьому закладі, говорить, що ми готові розпочинати офлайн освіту. Прохання відповідально й у найкоротший термін порахувати очікуваний контингент дітей, а також захисні споруди у тих закладах, які ми можемо за мінімумом коштів та зусиль відкрити для очного навчання. Там, де величезний обсяг робіт і фінансування, потрібно дивитися, на скільки важлива ця локація для відповідного мікрорайону.
Найголовніше для нас — максимально кількісно охопити всі заклади, які приймуть максимум з очікуваної кількості дітей, а також виконати й профінансувати всі заходи безпеки, — повідомив міський голова.
Під час візиту до ще однієї школи міський голова також повідомив, що заклад готовий до прийняття максимальної кількості дітей. Підвальне приміщення прибрали, стіни підфарбували, розставили стільці та парти.
— Якщо потрібно буде дообладнати чимось і це потребуватиме фінансування , то без жодних затримок звертайтеся до начальника Управління освіти. Ми якнайшвидше повинні сформувати весь бюджетний запит і виконати всі вимоги. Це може бути облаштування вбиралень у підвалі, можливо, якісь меблі чи щось інше, — сказав Владислав Атрошенко, звертаючись до директора.
Завершуючи зустріч, міський голова наголосив, що без виключення усім дуже хотілося б розпочати освітній процес в очній формі. Оскільки більшість батьків старшокласників, і це зрозуміло, вони дбають про те, щоб дитина вступила до вищого навчального закладу. Намагаються організувати для своїх дітей навчання саме в очному форматі за межами міста чи області, а в багатьох випадках за межами країни. Пройде час, й існує велика вірогідність того, що всі вони не повернуться до міста.
— Це така прикра історія. І я хочу максимально її мінімізувати, — каже Атрошенко
Читайте також:
Як влаштувати малечу в дитсадок Чернігова під час воєнного стану
Облаштовують укриття та чекають на малечу: як у Чернігові готуються до відкриття дитсадків ревізував Владислав Атрошенко
Школи готують до нового навчального року. Пріоритетне завдання — безпека дітей