У 2022 – 2023 роках стрічки соцмереж були переповнені інформацією, що в громадах люди, бажаючи підтримати українських військових, плетуть шкарпетки та килимки, виготовляють окопні свічки чи готують різні смаколики.
Між тим, останнім часом в інтернет-просторі почала з’являтися інформація, що військовим отого всього рукотворного добра не треба, особливо домашніх смаколиків, більшість яких псується ще в дорозі.
І дійсно, почасти можна почути: що краще задонатити на дрон чи на якусь іншу потрібну для військових річ, ніж, скажімо, займатися плетінням шкарпеток. Бо самоплетені бабусями шкарпетки, хоч і зроблені з любов’ю, але у взуття їх зазвичай не одягнеш.
Між тим, не так давно Валентина Крута з села Дягова повідомила: «Свічковий заводик у Дягові знову запрацював! Ще +90 штук окопних свічок готові до відправки. Зігріваємо як можемо наших котиків!».
А «ЧЕЛАЙН» пані Валентина повідомила, що триває співпраця з місцевими волонтерами, які їздять на схід до хлопців. Тож за потреби беруть свічки і шкарпетки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біатлоністка з Чернігівщини взяла золото на Універсіаді
Тож, виходить, підтримка у вигляді свічок і шкарпеток таки потрібна й досі?
Анастасія Крот зі Сновська, попри власний шалений графік, уже давно знаходить способи допомагати військовим. Насамперед давно готує для них різні смаколики. Але зазначає, що головне – підходити до справи без фанатизму, підтримувати контакт із військовими, яким допомагаєш, і завжди запитувати, чого саме і в якій кількості вони потребують.
«Окопні свічки – актуальні. Тільки вчора я дістала ці свічки, які відправляємо на два напрямки.
Плетені шкарпетки також актуальні, бо хлопці просять. У багатьох наших дівчат, які плетуть шкарпетки, є в’язальні машинки. То шкарпеточки виходять досить тоненькі та високі, все продумано. Хто плете постійно, то знає, як усе має бути, і хлопці також підказують, що врахувати.
Звісно, бабусі передають і товстенькі шкарпетки – хлопці їх вдягають у бліндажах, щоб було тепліше спати.
Баночки з-під консервів і досі збирають. Зокрема я – учасниця багатьох волонтерських груп, які є в Фейсбуці. І там актуальна інформація щодо збору баночок. Тож усе це актуально», – пояснила Анастасія Крот.
Але вкотре волонтерка наголошує: перш ніж відправляти бійцям якісь речі, перед відправкою краще перепитати, чи дійсно вони потрібні та в якій кількості.
–
Ірина Осташко
Фото – Валентина Крута