Для підвищення безпеки на дорогах Євросоюз запроваджує нові правила, спрямовані на водіїв похилого віку. Ця ініціатива орієнтована на зниження кількості ДТП, а також летальних випадків.
Так, у Євросоюзі пропонують запровадити психологічне оцінювання для автомобілістів віком від 65 років під час оновлення ними своїх посвідчень водія. Воно має виявити проблеми в таких водіїв із концентрацією уваги й оцінити їхній психічний стан. Якщо результати будуть незадовільними, в таких водіїв забиратимуть водійські права.
Для водіїв віком 70 років і старших розглядатиметься можливість проходження курсів підвищення кваліфікації, а також видачі короткострокової ліцензії, наприклад, терміном на 5 років.
Для осіб старше 75 років можуть передбачити щорічне складання іспитів, а водіям віком 65-75 років їх доведеться, можливо, складати раз на два роки.
Чи потрібно Україні переймати такий досвід, поцікавилися в чернігівців.
Сергій Гривко, народний депутат України
Потрібно вивчати і подивитись їхній досвід. Бо особисто на мій погляд, сумнівна ініціатива.
Владислав Савенок, журналіст
Якраз у Лейпцигу зараз, привіз виставку фотографій про Чернігів і фільм про 19 серпня біля театру… Бачу, як у Європі прискіпливо ставляться до безпеки перевезень. І взагалі до безпеки. Бачив, як поводяться наші водії-перевізники, а як чеські та німецькі, які намагаються вести здоровий спосіб життя та відповідально ставляться до свого здоров’я. Тому обома руками підтримую таку ініціативу про оцінювання після 65 років. Водій – це завжди потенційна небезпека для себе й навколишніх. І треба зменшувати ризики. Статистика аварійності в нас у рази більша, ніж у Європі.
.