Загалом упродовж минулого місяця було відібрано та проаналізовано 616 проб атмосферного повітря. Загальний рівень забруднення повітря у місті оцінювався, як низький. Повітря міста було найбільш забруднене діоксидом азоту. Порівняно з попереднім місяцем дещо знизився вміст діоксиду сірки, але збільшився рівень діоксиду азоту.
Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.
Упродовж січня радіаційний фон атмосферного повітря в області коливався в межах 9-15 мкР/год і в середньому становив 12 мкР/год (принормі 30 мкР/год).
Крім того, відібрано й перевірено 173 проби сільськогосподарської і лісогосподарської продукції в Новгород-Сіверському та Чернігівському районах. Переважно це були овочі та молочні продукти.
Радіологічні дослідження на вміст радіонуклідів підтверджують відсутність перевищень значень допустимих рівнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Треба, щоб війна закінчилася»: чернігівці – про можливі вибори в 2025 році (Відео)
Від початку цього року в межах Програми державного моніторингу вод Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів у межах Чернігівської області досліджується стан поверхневих вод у 8 пунктах суббасейнів Верхнього Дніпра та Десни, а також Середнього Дніпра. Зокрема, в межах Чернігова – р. Десна, р. Стрижень, м. Прилуки – р. Удай, с. Снов’янка – р. Снов, с. Мале Устя – р. Десна, сел. Сосниця – р. Убідь, сел. Сосниця (біля порому) – с. Пекарів – р. Десна, с. Іванівка – р. Вздвиж.
За даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, у створах річок Удай, Стрижень, Снов, Убідь та Вздвиж кисневий режим у січні був задовільний і становив 8,09-9,6 мгО2/дм3.
Також комунальні підприємства області провели гідрохімічні дослідження у створах річок Десна, Білоус, В’юниця, Удай, Іченька – більшість перевірених показників залишаються в межах норми.
У річці Десна біля Чернігова рівень води за місяць зріс на 48 см, і на 31 січня становив 329 см над нулем поста.
–