Реклама: [email protected]
Сегодня: 01/07/2025
PRAVDA.cn.ua
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Карта города
  • Пробки онлайн
  • Знакомства
  • Еще
    • Карта воздушных тревог в Украине
    • Карта боевых действий «Deep State»
    • Поздравления
PRAVDA.cn.ua

Главная / Новости Чернигова

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

0462.ua
03:39 - 08/06/2021
Новости Чернигова

На початку червня у Чернігові слідчі ДБР затримали заступника голови Чернігівської облдержадміністрації. Офіційне формулювання – за підозрою у шахрайстві. Але по факту це більше схоже на корупцію, оскільки підприємцю за 160 тисяч доларів пропонували перемогу в аукціоні з купівлі готельного комплексу, виставленого на приватизацію. Інша справа, що чиновник не мав важелів впливу на проведення торгів і тому уник підозри у хабарництві. 

Прогнозувати чим завершиться справа украй важко, адже за останні шість років у Чернігові було чимало затримань та обшуків високопосадовців під соусом боротьби з корупцією, але поки що ніхто по-справжньому не був покараний. Ми згадали всі найбільш резонансі випадки.

Юрій Євтушенко

Дата – 8 лютого 2017 року.

Підозра – відкат у розмірі 40 тис. доларів за сприяння в розподіленні вигідних контрактів певним комерційним структурам.

Обставини – затримали в Чернігові в чужому автомобілі, вилучили знайдені в салоні понад 40 тис. доларів.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

На той момент 36-річний Юрій Євтушенко очолював департамент житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації та працював на громадських засадах помічником-консультантом народного депутата Олександра Кодоли.

Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч заявив про дисциплінарні заходи щодо підлеглого, а у квітні Юрій Євтушенко звільнився «за згодою сторін».

Адвокат підозрюваного від самого початку заявляв, що вилучені гроші – особисті кошти Юрія Євтушенка (той дійсно декларував такі і навіть більші суми), і наполягав: його підзахисний не міг «сприяти» підприємцям, оскільки жодних тендерів у департаменті ЖКГ в той час не проводилося.

***

Підсумок. Справа заглухла навіть без висунення звинувачень. Протягом 2017–2018 років слідчий неодноразово просив у суду (і отримував) доступ до документів, які би мали підтвердити підозру. Але відтоді і донині навіть таких клопотань у справі реєстр судових рішень України не містить.

Натомість 12 грудня 2017 року Юрій Євтушенко через суд добився повернення вилучених коштів. Прокуратура спробувала подати апеляцію – але програла. До касаційного етапу справа не дійшла.

Нині Юрій Євтушенко – підприємець, директор ТОВ «Інекс Істейт» (діяльність у сфері архітектури, будівництво). У жовтні минулого року він балотувався до Чернігівської міської та Чернігівської обласної ради від партії «За майбутнє». В обох випадках – невдало.

Василь Петришин

Дата – 27 червня 2017 року.

Підозра – хабар у розмірі 10 тис. гривень за те, аби заплющити очі на роботу перевізника без ліцензії.

Обставини – заскочили на гарячому разом із заступником, провели обшуки у службових кабінетах, удома в керівника Укртрансбезпеки вилучили 1000 грн і ноутбук.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

У поліції тоді повідомляли про кілька задокументованих фактів отримання 52-річним директором управління Укртрансбезпеки в Чернігівській області та його підлеглим неправомірної вигоди – «винагород» від перевізників, які працювали без дозвільних документів. Щоправда, справу побудували на показах одного свідка – підприємниці з Прилук, яка захотіла зайнятися перевезенням пасажирів у режимі таксі. У неї буцімто і вимагали гроші чиновники за те, аби не притягувати до відповідальності за роботу без ліцензії (а це від 17 тис. до 34 тис. грн штрафу).

***

Підсумок. Прокурори просили 7 років ув’язнення, але… Після того як головний свідок сторони обвинувачення шість разів поспіль не з’являлася на засідання, улітку 2019-го, після 1,5 року судової тяганини, суддя виніс виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю прокуратурою вчинення кримінального правопорушення.

Василь Петришин посаду свою тоді втратив і навіть устиг день посидіти в СІЗО, а у 2020 році й очолювана ним служба зникла – улилася до Північного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Сам фігурант нині працює за профілем – очолює Асоціацію пасажирських перевізників Чернігова та керує власним ТОВ «Тріоавто» (пасажирський наземний транспорт, торгівля автомобілями та запчастинами, техобслуговування та ремонт авто, надання послуг… таксі).

Валерій Горбатов, Іван Бакшун

Дата – 15 травня 2019 року.

Підозра – змова з метою вимагання в забудовника 50 тис. доларів за можливість звести в мікрорайоні Масани багатоповерхівку.

Обставини – керівника комунального підприємства «Чернігівбудінвест» 63-річного Валерія Горбатова затримали в Чернігові. Депутата Чернігівської міської ради – голову фракції «Батьківщина», голову земельної комісії 41-річного Івана Бакшуна – у Києві під час отримання половини суми.

Було накладено арешт на гроші, айфон, флешку та документи.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

Уже наступного дня Валерія Горбатова відсторонили від обов’язків. Його функції досі виконує Олександр Сердюк. Він неодноразово висловлював здивування щодо предмету оборудки. Мовляв, ділянка, за яку з київського забудовника нібито вимагали гроші, зовсім неприваблива для інвесторів і навіть чернігівські будівельні фірми не хотіли за неї братися.

Обох фігурантів справи випустили під заставу: 570 тис. грн для Горбатова і 650 тис. грн для Бакшуна. Тож за п’ять днів після затримання вони вийшли з-під варти.

Іван Бакшун записав відеозвернення з приводу ситуації, в якому висловив сподівання, що слідство буде об’єктивним, і натякнув, що затримання – результат його принциповості як депутата, що «багатьом не подобається».

***

Підсумок. Слідство досі триває, але мова вже не про корупцію. Утім перекваліфікація правопорушення не надто впливає на можливе покарання: замість 8–12 років позбавлення воді за хабар тепер мова може йти про 5–12 років за шахрайство.

Згідно з реєстром судових рішень останнє на сьогодні засідання у справі відбулося аж у липні 2019 року. Іван Бакшун до останнього був депутатом міської ради і продовжував очолювати земельну комісію, але на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року на новий термін його не обрали. Нині він просто підприємець.

Валерій Горбатов як був украй непублічним, так і лишається. У лютому 2020 року він подав декларацію майна зі статусом «перед звільненням» з посади керівника КП «Чернігівбудінвест». У ній вказано дохід 5355 грн пенсії.

Микола Донець

Дата – 30 червня 2016 року.

Підозра – привласнення майна, заволодінням ним, використовуючи службове становище. Головний санітарний лікар Чернігівської області нібито виписував підлеглим премії, половину з яких вони мали повертати керівнику.

Обставини – поліція та детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшуки в кабінеті директора Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ (обласна санепідемстанція) та у нього вдома. Вилучили комп’ютерну техніку, забрали на допит бухгалтера й інших підлеглих Миколи Донця.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

Такі обшуки відбулися у 20 обласних центрах України в рамках акції із затримання головного санітарного лікаря країни Святослава Протаса, якого підозрювали у створенні корупційної схеми.

Миколу Донця мали взяти під варту, але вже наступного дня стало відомо, що він перебуває у лікарні через інфаркт.

 ***

Підсумок. Святослав Протас вийшов під заставу, а вже наступної весни справу закрили за відсутністю складу злочину (хоча НАБУ оприлюднило відеозаписи з пропозиціями приєднуватися до схеми). На той час головного санітарного лікаря вже звільнили з посади. А от на місцях і цього не відбулося. Принаймні, Микола Донець і досі працює директором Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ.

Віктор Кульбако

Дата – 9 липня 2015 року.

Підозра – заволодінням майном, використовуючи службове становище, вимагання коштів з підлеглих. Правоохоронці наполягали на тому, що керівник Головного управління ветеринарної медицини в Чернігівській області створив схему, через яку збирав кошти з районних управлінь, які вимушені були ділитися тим, що «видоїли» на місцях з підприємців. А за це керівник ніби не втручався в їхню роботу.

Обставини – обшуки на роботі та вдома дозволили знайти близько 40 тис. грн і талони на пальне (400 л). Версія слідства – гроші і талони надійшли від підлеглих як «данина». Пізніше розкрили подробиці: мовляв щомісячний внесок з кожного райуправління (а в області їх 22) складав 25 тис. грн. Згодом уже фігурували значно скромніші цифри – до 50 тис. грн за квартал з усіх разом.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

Головного ветеринарного лікаря Чернігівщини та одного з його районних підлеглих затримали, і вже наступного дня їм обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю вийти під заставу. Ціна питання – 250 тис. грн за керівника і 150 тис. – за його підлеглого. Службовці скористалися можливістю та вийшли на свободу.

Віктор Кульбако після цього проходив лікування в кардіологічному відділенні. І наполягав, що керівників у районах дійсно просив зібрати гроші, але без конкретних сум і на добровільних засадах. Кошти, за його словами, мали піти на допомогу захисникам України, що боронили країну в зоні АТО.

***

Підсумок. У суді начальники районних управлінь підтвердили добровільність пожертв на потреби учасників АТО – тож у квітні 2016 року Деснянський суд виправдав звинувачуваних чиновників.

Прокуратура не погодилася і оскаржила вирок. У серпні 2017 року вже Апеляційний суд Чернігівської області переглянув справу і засудив Віктора Кульбака до 6 років, а його колегу – до 5 років позбавлення волі. Обох – з конфіскацією майна (крім житла).

Тепер уже чиновники оскаржили рішення у Вищому касаційному суді. Той скасував попередній вирок і в березні 2019 року повернув справу на повторний розгляд. У вересні 2019 року з другої спроби Чернігівський апеляційний суд погодився з вироком Деснянського суду і виправдав обвинувачених.

Артем Стах

Дати – 20 березня 2009 року та 11 вересня 2015 року.

Підозра – хабарництво за сприяння у вирішенні питань для підприємців.

Обставини – перший раз тодішнього начальника управління торгівлі та підприємництва затримали обепівці (тоді такий підрозділ у МВС боровся з економічними злочинами) біля центру «Відродження» на вулиці Доценка. Для нього гроші нібито отримав від підприємця помічник іншого депутата міської ради. Вдруге чиновника вже у статусі директора комунального підприємства «Дільниця з контролю за благоустроєм» затримували співробітники СБУ в центрі міста – на вулиці Київській. Тепер уже обійшлося без посередників. Цікаво, що лише за півтора місяця до того з Артема Стаха було знято попередню судимість.

Чиновники з Чернігова, яких підозрювали у корупції. Чим закінчилися справи?

У першому випадку чиновнику закидали видачу підприємцю дозволу на ведення бізнесу за «винагороду» у 2000 доларів. У другому випадку мова йшла про 1000 доларів за узгодження розміщення торгової точки.

Перша справа тягнулася досить довго. Артем Стах аж до середини вересня перебував у СІЗО і вийшов під підписку про невиїзд лише після того, як сторона захисту переконала суддів у тому, що його можна випустити (один з важелів – дружина у декреті). Вдруге все відбулося значно швидше – чиновник пішов на угоду зі слідством.

***

Підсумок. Це ледь не єдині резонансні затримання, які призвели до звинувачувальних вироків суду. Після тривалого розгляду справи лише у 2012 році суд ухвалив вирок у справі – 5 років позбавлення волі, але умовно з випробувальним терміном 3 роки. Тобто якщо протягом трьох років фігурант не порушуватиме закон, то все на тому й закінчиться.

Удруге вийшло ще простіше. Через визнання провини і співпрацю під час слідства обійшлося штрафом у розмірі 25 тис. грн.

Наприкінці 2020 року Артем Стах повернувся до чиновницької роботи в Чернігові – очолив КП «Зеленбуд». Так вирішив міський голова Владислав Атрошенко. Конкурс на цю посаду не оголошували, а рішення стало величезним сюрпризом.

– Господь Бог повернув його до тверезого адекватного життя, і ми спробуємо дати Артему шанс… Ми ж під Богом усі ходимо. Але якщо буде хоч один натяк… – анонсував кадрові зміни міський голова 17 листопада.

Источник

Предыдущая новость

Подбай про власну безпеку! Як замовити технічне обслуговування внутрішніх газових мереж за 300 грн на рік?

Следующая новость

Чернігівщину накриють грози та шквали

Похожие записи

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір»

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір»

17:35 - 01/07/2025
У ліцеї №12 в Чернігові отримали від міста-побратима комплекти для робототехніки й почали відновлення пошкоджених вікон

У ліцеї №12 в Чернігові отримали від міста-побратима комплекти для робототехніки й почали відновлення пошкоджених вікон

16:35 - 01/07/2025
В ДТП у Києві загинув 34-річний житель Чернігівщини Дмитро Ус

В ДТП у Києві загинув 34-річний житель Чернігівщини Дмитро Ус

16:35 - 01/07/2025
Перекинулася автівка: в Чернігові нетверезий водій скоїв ДТП

Перекинулася автівка: в Чернігові нетверезий водій скоїв ДТП

15:35 - 01/07/2025
У Ніжині прощалися з молодим Захисником

У Ніжині прощалися з молодим Захисником

15:35 - 01/07/2025
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове

12:35 - 01/07/2025
Майже 60 млн грн на модернізацію харчоблоків отримають три заклади освіти на Чернігівщині

Майже 60 млн грн на модернізацію харчоблоків отримають три заклади освіти на Чернігівщині

11:35 - 01/07/2025
Горіли будинки: росіяни FPV-дронами та вибухівкою з БпЛА атакували три прикордонні громади на Чернігівщині

Горіли будинки: росіяни FPV-дронами та вибухівкою з БпЛА атакували три прикордонні громади на Чернігівщині

11:35 - 01/07/2025

Последние новости

Новости Чернигова

Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір»

17:35 - 01/07/2025

30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради. Метою...

Подробнее
У ліцеї №12 в Чернігові отримали від міста-побратима комплекти для робототехніки й почали відновлення пошкоджених вікон
Новости Чернигова

У ліцеї №12 в Чернігові отримали від міста-побратима комплекти для робототехніки й почали відновлення пошкоджених вікон

16:35 - 01/07/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Пошкоджені вікна у ліцеї №12 в Чернігові та передані з Чехії комплекти для занять з робототехніки....

Подробнее
В ДТП у Києві загинув 34-річний житель Чернігівщини Дмитро Ус
Новости Чернигова

В ДТП у Києві загинув 34-річний житель Чернігівщини Дмитро Ус

16:35 - 01/07/2025

За інформацією: Суспільне Чернігів. Загиблий в ДТП у Києві Дмитро Ус з Чернігівщини. Особистий архів Дмитра Уса У дорожньо-транспортній пригоді...

Подробнее
Перекинулася автівка: в Чернігові нетверезий водій скоїв ДТП
Новости Чернигова

Перекинулася автівка: в Чернігові нетверезий водій скоїв ДТП

15:35 - 01/07/2025

Учора, 30 червня, приблизно о 21-й годині, на лінію 102 надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду на перехресті вулиць Гетьмана Полуботка...

Подробнее
  • UA-NEWS.in.ua
  • Pro-KYIV.in.ua
  • Davniyhalych.if.ua
  • TheKIEV.city
  • DONBASS.center
  • KRIVOYROG.biz
  • TERNOPIL.cx.ua
  • TOPNEWS.uz.ua
  • CHE-NEWS.info

© 2025 Новости Чернигова. Допускается цитирование материалов без получения предварительного согласия PRAVDA.cn.ua при условии размещения в тексте обязательной ссылки на PRAVDA.cn.ua - городской портал. Для интернет-изданий обязательно размещение прямой, открытой для поисковых систем гиперссылки на цитируемые статьи не ниже второго абзаца в тексте или в качестве источника. Нарушение исключительных прав преследуется по закону.

  • Главная
  • Новости
  • Работа
  • Погода
  • Веб-камеры
  • Афиша
  • Карта Чернигова
  • Пробки онлайн
  • Знакомства