За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ґрати та пляшка віскі. Колаж Суспільне Чернігів
У Чернігові засудили чоловіка, який виніс з супермаркету "Квартал" пляшку віскі вартість 576 гривень. Його позбавили волі 4,5 роки.
Відповідний вирок 3 лютого виніс Деснянський районний суд.
Як йдеться у рішенні суду, чоловік взяв з вітрини алкоголь та поклав його до кишені куртки. Його помітив охоронець та намагався зупинити, але грабіжник втік.
У судовому засіданні чоловік свою вину визнав. Його засудили за ч.4 ст.186 КК України (грабіж).
"Пом'якшувальною обставиною суд врахував щире каяття чоловіка та сприяння розкриттю кримінального правопорушення. Чоловіку призначили покарання із застосуванням ст.69 КК України Призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законому виді чотирьох років шести місяців позбавлення волі", — йдеться у вироку суду.
Також на користь держави чоловік має сплатити 757 гривень процесуальних витрат.
На вирок може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Раніше чоловік вже був судимий за крадіжку та грабіж.
Що каже адвокат про такі вироки
Як розповів Суспільному адвокат Олексій Кінебас, з початком повномасштабного вторгнення Верховна Рада ввела воєнний стан, а згодом ухвалила зміни до Кримінального кодексу України, посиливши відповідальність за ряд злочинів в умовах воєнного стану.
"Кримінальний кодекс виписаний отаким чином. Тобто і за крадіжку в умовах воєнного стану зараз передбачена дуже велика відповідальність. Ми дивилися реєстр судових рішень і знайшли таке рішення, де хлопець вкрав з магазину на 300 гривень товарів, його теж посадили на сім років реального терміну. Чому? Тому що стаття кримінального кодексу передбачає покарання від семи років позбавлення волі", — каже адвокат.
За словами Олексія Кінебаса, законодавець мав би визначити градацію таких злочинів.
"Законодавством передбачена менша відповідальність у статтях про захоплення заручників, або тероризм. Різниці щодо вартості викраденого взагалі немає. Байдуже, вкрав чи на 8 000 гривень, чи на мільйон, отримаєш все ті ж сім років. Законодавець, який мав би це визначити, цього не зробив. Людина автоматично, незалежно від обсягу викраденого майна, потрапляє на цю тяжку частину, яка передбачає тяжке покарання".
До того ж говорить Олексій Кінебас, значну роль у винесені таких вироків має факт каяття.
"Чи визнає людина вину, чи ні. І може бути на практиці абсолютно нормальна ситуація, коли людина, яка вкраде мільйони, але буде в суді казати, я все визнаю — отримає менше покарання, ніж людина, яка вкраде на 500 гривень товарів з магазину, але не визнає себе винуватим, і може отримати цілком більший термін покарання", — говорить Кінебас.
Читати ще
Читати ще Пограбував кав’ярню: на Чернігівщині на 7 років ув’язнили чоловіка, який забрав з каси 1600 гривень
Читати ще Вкрала куртку у ТРЦ Hollywood: чернігівку засудили на 7 років за грабіж