Аномальна спека, яка минулого тижня побила два історичні рекорди, спонукає людей шукати прохолоду. Найчастіше люди поспішають на річки та озера. Проте, відпочинок на воді часто-густо завершується фатально.
Так, вчора у ставку біля села Густиня на Прилуччині потонув чоловік. Його тіло знайшли за 10 метрів від берега.
Загалом, як нам повідомила пресслужба ДСНС, у водоймах Чернігівщини від початку червня потонуло шестеро людей.
Тож, йдучи на річку або ставок варто пам’ятати про досить прості але важливі правила.
Загалом, варто купатися лише на спеціально обладнаних пляжах. Дно на них обстежене, а отже шанси потрапити у яму або напоротися на затоплене дерево мінімальні.
В районі Чернігова обстежений лише Золотий берег. Небезпечна зона починається за межами пляжу. Її в тому числі позначають буйки. Чому за них запливати не варто ви можете прочитати тут.
Крім того, варто відучити себе пірнати у воду з розбігу. Навіть, якщо ви добре знаєте це місце, ваш організм може не витримати перепаду температури, а за цим ідуть втрата свідомості або ж судома. Чим це може закінчитися у воді наголошувати, мабуть, не варто.
Якщо ви прийшли на пляж із дітьми у жодному разі не полишайте їх на одинці. Навіть коли дитина бавиться на мілині. Адже для маленьких дітей глибина починається набагато ближче від берега ніж для вас. Для того аби потрапити у небезпечну ситуацію подекуди достатньо лише одного кроку.
Наголошувати на тому, що алкоголь та вода речі несумісні також мабуть не варто. Це і так зрозуміло. Але оскільки люди регулярно порушують це банальне правило, то варто пам’ятати хоча б про усі попередні – не варто пірнати у воду з розбігу, адже через перепад температури помножений дію алкоголю у вас може не витримати серце.
Не варто також і влаштовувати у воді небезпечні ігрища. Зокрема, кидати когось у воду або захоплювати та намагатися «притопити».