Молоді дуби, клени, липи, черемху – загалом близько 100 саджанців посадили днями на вулицях і в скверах нашого обласного центру. Всі вирощені в підсобному господарстві КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради та висаджені дбайливими руками працівників цього комунального підприємства.
Перша локація – на вулиці О. Молодчого біля Військово-історичного музею. Наступна – поруч з обласною школою мистецтв. Керувала роботою бригадир озеленення Людмила Терещенко. «На цій ділянці ми висаджуємо дуби, загалом 23 саджанці заввишки півтора-два метри, – пояснює фахівчиня. – Вранці на цій же вулиці посадили черемху, липу, клен – усього 32 дерева. Саме тут зараз працюють 11 робітників, а загалом в озелененні – 20. Звісно, для кожного дерева – своя технологія. Маємо враховувати стан кореневої системи, копати яму відповідної глибини».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові зносять здорові дерева
Але посадити дерево – це лише половина справи. Треба знати, як за ним правильно доглядати, як поливати, захищати від шкідників, а за потреби – лікувати, адже рослини, буває, хворіють, як і люди. Ці секрети знають досвідчені робітники «Зеленбуду», які передають свої знання та діляться досвідом із молоддю.
Але, на жаль, найчастіше саджанці гинуть через людську байдужість, коли їх ламають діти, тварини, коли на зелених зонах паркують автомобілі. Про це розповідає головний інженер КП «Зеленбуд» Василь Кошельник. Він же пояснює, чому обрані саме ці види дерев. «Це ті рослини, які на сьогодні найкраще пристосовані до умов великого міста, акліматизовані, – пояснює Василь Іванович. – Вони виростуть за 10-15 років, а зараз потребують особливої уваги та захисту».
На вулиці М. Боднарука (у мікрорайоні 5 кутів) на початку тижня висаджено 10 лип, відстань між саджанцями – кілька метрів, адже дерево буде підростати, і йому треба мати достатній простір для формування крони. Поруч із саджанцями по периметру ростуть старий клен і берези. Ці дерева в задовільному стані, здорові, тому їх зберегли. Навесні працівники «Зеленбуду» засіють тут газон.
Також по вул. Боднарука підготовлено землю під газон. Навесні його засіють. А ближче до вул. Київської, де проведений капітальний ремонт дороги й триває облаштування пішохідної доріжки, працівники «Зеленбуду» трудилися над озелененням берега річки Стрижень, використовуючи сучасні технології. Берегову лінію вже розчистили, прибрали, схили зміцнюють за допомогою геосітки висотою 15 см. Вона повністю покриває схил, і в кожну чарунку вручну засипається ґрунт, аби запобігти вимиванню та зсувам.
- Техніка тут не допоможе, адже землю треба насипати обережно та втрамбувати так, аби не пошкодити та не прим’яти цю геосітку, – пояснює Василь Кошельник. – Цю технологію ми вже використовували раніше, коли вели роботи в сквері Богдана Хмельницького й укріплювали схили біля П’ятницького храму. Але там була сітка заввишки 5 см, а тут – 15 см. На цій ділянці були аварійні верби, довелося їх прибрати ще кілька місяців тому, далі ми викорчовували пні, розрівнювали схил, висадили саджанці – 25 лип заввишки метр-півтора. Продовжимо роботи вже навесні.
Пресслужба КП «Зеленбуд»
Источник: Челайн