За інформацією: Суспільне Чернігів.
Оксана Кальдяєва. Суспільне Чернігів, архів
Для тих, хто зараз перебуває за кордоном треба також зв'язатися з лікарем для уточнення даних, додала Кальдяєва.
"Але, якщо людина за кордоном і найближчим часом не планує повертатися, тоді декларація стане неактивною".
Зі слів лікарки, поновити таку декларацію можна тоді, коли людина повернеться в рідне місто. Для цього треба звернутися до сімейного лікаря.
"З собою мати паспорт, ідентифікаційний код і телефон для того, щоб внести всі дані. Також хочу зазначити, що ми вносимо тільки фактичну адресу проживання, прописку ми не зазначаємо в декларації".
"Звичайно, нічого незворотнього не станеться якщо не оновити дані вчасно, але краще це зробити для того, щоб отримати консультацію лікаря або відкрити лікарняний. Бо на уточнення даних може піти тиждень".
Щодо внутрішньо-переміщених осіб, то для декларації місце перебування людини не має жодного значення, має значення прописка і паспорт, каже Оксана Кальдяєва.
"Якщо у людини, наприклад, були втрачені документи та вона отримала новий паспорт і має новий телефон, то за можливості треба звірити з лікарем дані. Бо, на жаль, наступний етап, коли пацієнти йдуть до вузьких спеціалістів, то створюється план лікування. І цей план лікування обов'язково приходить на номер телефона. Якщо він не приходить, то зробити візит до вузького спеціаліста з подальшим формуванням направлень неможливо".
Лікарка радить, звернутися до лікарні і не зволікати часом, бо хтозна-коли людині треба буде або консультація лікаря або лікарняний листок.