За інформацією: Суспільне Чернігів.
Наталія Куценко. Суспільне Чернігів
Збільшення викликів пов'язане зі стабілізаційними відключеннями електроенергії, каже Віталій Картавий. За його словами, останнім часом найчастіше вони їздять до мікрорайону Масани.
Віталій Картавий. Суспільне Чернігів
Аби уникнути масових зупинок підіймачів під час знеструмлення на будинках можна встановити джерела альтернативного заживлення, — говорить завідувач кафедри електричної інженерії Національного університету "Чернігівська політехніка" Анатолій Приступа.
За його словами, це можуть бути сонячні панелі, генератори тощо:
"Є автоматичні пристрої резервного живлення спеціально для двигунного навантаження. Вони вартують одразу від сотень тисяч гривень. Вони вміщують у себе як акумуляторні батареї, так і інвертори, які перетворюють постійний струм у змінний. І також пристрої автоматики, які слідкують за наявністю напруги в електричній мережі і при відсутності одразу підключаються до акумуляторів".
Анатолій Приступа. Суспільне Чернігів
Як пояснив у коментарі Суспільному заступник міського голови Віктор Геращенко, у міськраді розглядали варіант закупівлі генераторів на кожен будинок, де є ліфти.
"У нас у місті Чернігові — 2 190 багатоповерхових будинків. З них обладнані ліфтам — 1 290 ліфтів. Але ж таких можливостей у бюджету нема".
Віктор Геращенко. Суспільне Чернігів
За словами Геращенка, зараз місто готується до опалювального сезону. Тож в першу чергу вони планують забезпечити генераторами об’єкти критичної інфраструктури.
Читати ще
Читати ще Є світло — немає води, є вода — немає світла: як живуть у мікрорайоні ЗАЗ у Чернігові та що робити з такою проблемою