У торгових центрах і на полицях різних магазинів уже розкладені кульки, гірлянди, маски та інша новорічна атрибутика. Щоправда, останні роки в Україні, м’яко кажучи, невеселі. Бо триває кривава війна, і багатьом людям не до свят. Але принаймні для малечі новорічна казка має бути.
Новий рік без ялинки чи сосни уявити складно. Адже прикрашене кульками і вогниками деревце – головний атрибут новорічно-різдвяного періоду.
Вирощуванням ялинок і сосен на Чернігівщині традиційно займаються лісники. Причому саджають цілі плантації сосен і ялинок. І скоро в лісівників має початися «гаряча» пора. Бо це вже другий рік, як ПЦУ перейшла на новоюліанський календар, і святий Миколай прийде до чернігівської малечі в ніч на 6 грудня.
То чи готові лісники до початку сезону продажу новорічних деревець?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У селі на Чернігівщині «оживає» народний музей (Фото)
«Наразі від людей запитів на ялинки ще не було. Але, я вважаю, що перед 6 грудня ми вже розпочнемо продаж. Замовлення від організацій, зокрема шкіл і дитсадків, звісно, є і ми будемо їх виконувати. І торік так було, що перед 6 грудня невелика кількість людей ялинки замовляла», – в коментарі ЧЕЛАЙН зазначив Денис Землянко, директор філії «Чернігівське лісове господарство» ДП «Ліси України».
Імовірно, жителі Чернігівщини ще не зовсім звикли до нової дати, на яку тепер припадає свято Миколая. Водночас Денис Землянко пояснив, що нині багато людей надають перевагу штучним ялинкам, а не живим деревцям.
«Бояться, якщо на початку грудня поставити живу ялинку, то вона до Нового року може й не достояти. Хоча якщо знати, як її правильно поставити – то це реально. Безперечно, не варто ставити ялинку просто у порожнє відро або якусь підставку без води і ґрунту. Якщо так зробити і якщо буде дуже тепло в приміщенні, то деревце не простоїть місяця. Але це стосується ялинок, а не сосен», – сказав Денис Землянко.
Водночас радити вибирати сосну замість ялинок – неправильно. Бо вибір кожному треба робити, спираючись на свій смак і вподобання.
Цьогоріч також трішки зміниться цінова політика.
«Трішки виросте ціна, порівняно з минулим роком, але не критично. На найбільш ходові ялинки та сосни – в межах до 50 гривень», – повідомив пан Денис.
До речі, торік ціна новорічної ялинки та сосни до метра була на рівні 150 гривень, до двох метрів – на рівні 180 гривень.
–
Ірина Осташко