На долю українських дітей випало надскладне і недитяче випробування війною. Але навіть в умовах постійних загроз, обстрілів і повітряних тривог наші діти старанно вчаться та демонструють високі результати. Бо добре розуміють, що майбутнє – за освіченими, фаховими і розумними людьми, які розвиватимуть Україну.
У Сновському ліцеї №1 неабияк пишаються випускницями 11-А класу Анастасією Кривенко та Євгенією Гайдук, які за результатами НМТ набрали максимальну кількість балів – 200! Анастасія – з української мови, Євгенія – з англійської. І це зважаючи на те, що весь навчальний рік у закладі був дистанційним.
Громада розташована в зоні бойових дій, тому така й форма навчання, що не стала новою чи несподіваною для вчителів і школярів. Дистанційно навчатися тут звикли ще з часів пандемії COVID-19. І платформа дистанційного навчання створена в 2020 році.
«На цій платформі ми працюємо до сьогодні. Вона зручна, бо зібрано всі курси, для всіх класів, з усіх предметів. Ми всі уроки намагалися проводити у синхронному режимі, коли вчитель і учні одночасно знаходяться перед камерою. Але не завжди могли це робити через повітряні тривоги, відключення електроенергії взимку, однак десь 90% уроків відбувалися в синхронному режимі.
Також у нас є електронні журнали і щоденники, що позитивно вплинуло на комунікацію між навчальним закладом і батьками, які в будь-який момент могли зайти та подивитися, як навчаються діти.
Вчителі завжди були на зв’язку, окрім дистанційної платформи, використовували інші способи зв’язку. Бо були випадки, що через слабкий сигнал інтернету діти не могли завантажити завдання, які треба виконати, чи зайти на платформу», – розповідає Алла Єрмоленко, директорка ліцею, заслужений вчитель України, кандидат педагогічних наук.
Але попри те, що навчальний заклад рік працював у дистанційному форматі, результати має дуже вагомі. Окрім уже згаданих дівчат-випускниць, які склали НМТ на 200 балів, заклад пишається п’ятьма золотими медалістами і двома срібними. Є досягнення і в різноманітних конкурсах, у змаганнях. Це Всеукраїнський конкурс з української мови імені Петра Яцика, український мовно-літературний конкурс ім. Т.Г. Шевченка, на яких ліцеїсти здобули дипломи обласного рівня. Мають перше місце в області в секції «Філософія» в Малій академії наук.
Примітно, що високі досягнення не тільки в учнів, а й у вчителів.
«Двоє наших вчителів стали переможцями обласного етапу конкурсу «Вчитель року». Це Ярослав Бондаревський, який зайняв перше місце в номінації «Фізична культура», і вчитель початкових класів Людмила Горбач, яка стала лауреатом цього конкурсу. Вчитель фізичної культури Ольга Карпенко вже давно співпрацює з громадською організацією juniorS, якою опікується Олександр Педан. І ось у травні наш навчальний заклад брав участь у встановленні національного рекорду під час проведення всеукраїнської онлайн-руханки. Торік Ольга Карпенко теж брала участь у встановленні національного рекорду. Тоді вчителі фізкультури одночасно проводили онлайн-урок по всій Україні.
Також ми пошили найбільшу хустку в Україні – 3,5 м на 3,5 м – до Дня української хустки.
Словом,намагалися працювати, організовувати якісний освітній процес», – зазначає Алла Єрмоленко.
.