За інформацією: Суспільне Чернігів.
Військові з Чернігівщини Микола Савін та Роман Шевчук, які повернулися з полону 23 липня 2025 року. Координаційний штаб/родичі звільнених
З російського полону під час дев'ятого етапу обміну 23 липня додому повернулися двоє військових з Прилуччини: Роман Шевчук із села Савинці Срібнянської громади та Микола Савін із Варви.
Цю інформацію Суспільному повідомили рідні звільнених.
Роман Шевчук
45-річний тероборонець Роман Шевчук пробув у полоні понад три роки — з липня 2022 року, розповіла донька звільненого Дар'я Шевчук.
Звільнений з полону Роман Шевчук (крайній зліва). Координаційний штаб
За її словами, батько зник на Харківському напрямку приблизно між 8 та 11 липня 2022 року — пішов на завдання та не повернувся. Сім'я дізналася, що він у полоні, з пропагадантистських Тelegram-каналів вже 28 липня 2022 року.
У грудні 2022 року від батька прийшов перший лист із полону, другий — у серпні 2024 року. Більше жодної інформації не було.
"Ми навіть не знали, що він був у списках на обмін. Вчора (23 липня, — ред.) о 22-й годині прийшла смс з Координаційного штабу. Так ми і дізналися, що батька обміняли. Він говорив з мамою. Про стан здоров'я нічого невідомо, сказали, що він проходить реабілітацію, а вже через 10 днів нам можна буде з ним особисто зустрітися", — розповіла Дар'я Шевчук.
Микола Савін
Миколі Савіну 49 років. Він родом із Варви, розповіла Суспільному його сестра Нінель. Чоловік служив зв'язківцем у 152-й бригаді. В полон потрапив у жовтні 2024 року, а в листопаді рідні дізналися, що він у неволі, з одного з Тelegram-каналів. Весь цей час із ним зв'язку не було.
Микола Савін. З особистого архіву Нінель Квач
Сестрі вже вдалося поспілкуватися з Миколою після обміну, однак, за її словами, це була досить коротка розмова, адже в нього розряджався телефон. Він тільки сказав: "Я вже в Україні".
Нінель додала, що наразі брат на реабілітації, тож всі рідні чекають на дозвіл, щоб з ним зустрітися. Особливо цього чекає, каже сестра, його 22-річна донька Анастасія.
Микола Савін з донькою Анастасією. З особистого архіву Нінель Квач
Що відомо про обмін полоненими
23 липня Україна та Росія провели дев'ятий етап обміну полоненими в межах домовленостей під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
"Додому повертаються важкохворі й тяжкопоранені захисники. Можемо вже говорити про деталі – за всі етапи останніх стамбульських домовленостей вдалося повернути більш ніж 1000 наших людей. Для тисячі родин це радість знову обійняти своїх близьких", — сказав він.
За словами президента, воїни, які повернулися, захищали Україну на різних напрямках фронту.
"Значна кількість пробула в полоні понад три роки. Всі отримають необхідну підтримку та медичну допомогу. Важливо, що обміни тривають і наші люди повертаються додому", — зазначив Зеленський.
Серед звільнених з полону військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції України. Вони воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському, Чернігівському напрямках.
Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити й офіцерів.
"Частина звільнених сьогодні воїнів потрапили в полон під час оборони Маріуполя і провели у неволі понад 3 роки. Повертається з полону останній із Захисників острова Зміїний — боєць Державної прикордонної служби України", — йдеться у повідомленні Координаційного штабу.
Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 27 років, найстаршому — 66.
Читати ще
Читати ще
У російському полоні був з лютого 2022-го: додому повернувся нацгвардієць із Менщини Петро Донець