За інформацією: Суспільне Чернігів.
Музичний продюсер Євген Філатов та фігурант журналістських розслідувань Дмитро Рахматуллін. Суспільне Чернігів
Фігурант журналістських розслідувань, журналістка, військовий, музичний продюсер та керівник чернігівського КП. Що об'єднує цих людей? Всі вони є радниками керівників Чернігова та області. Дані про радників, як штатних, так і позаштатних, Суспільному надали у відповідях на інформаційні запити.
Фігурант журналістських розслідувань
Дмитро Рахматуллін з 14 листопада 2022 року є радником голови Чернігівської обласної ради на громадських засадах. Це значить, що він не отримує за свою роботу заробітної плати.
З липня по листопад 2022 року очолював Агенцію регіонального розвитку Чернігівської області.
У його біографічній довідці йдеться, що з 10 травня 2018 року і по теперішній час він працює начальником управління з питань організації дорожнього руху, паркування та пасажирських перевезень департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.
У 2023 році він став виконувачем обов'язків директора КП "Автотранспортне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (КМДА)".
У травні 2024 року журналісти проєкту розслідувань Радіо Свобода "Схеми" оприлюднили матеріал, одним із фігурантів якого став Дмитро Рахматуллін. Журналісти називають його власником більше ніж 2 000 тисяч квадратних метрів житла за кордоном.
"У дубайському реєстрі вказані права власності Рахматулліна на 16 квартир у хмарочосі Ferretti Luxury Beach Residence сукупною площею 2 255 квадратних метра – це як два басейни олімпійського стандарту. Втім, від 2009 року будівлю так і не звели. Відповідно до даних транзакцій, які потрапили до журналістів проєкту Dubai Unlocked, ці віртуальні квартири Рахматулліна вартували 14,5 мільйонів доларів".
У відповідь на запит "Схем" Рахматуллін відповів, що не володіє 16 квартирами у Дубаю. У його декларації ця нерухомість не зазначена.
У коментарі Суспільному голова обласної ради Олена Дмитренко розповіла, що познайомилась з Дмитром Рахматуліним у березні 2022 року, коли він займався доставкою гуманітарної допомоги блокадному Чернігову.
"Про розслідування (“Схем”, — ред.) я не знаю, не дивлюся їх, бо не маю на це часу. Рахматуллін дуже сильно допомагав нам під час окупації. Він займався гуманітарним конвоєм з Києва. З того періоду, я його добре знаю, чого його і запросила бути радником. Останні два місяці ми взагалі не зв'язувались, а відстежувати радників на громадських засадах не було у мене часу", — каже голова обласної ради Олена Дмитренко.
Інші позаштатні радники голови Чернігівської обласної ради:
- Ольга Чернякова, відповідальний секретар Національної спілки журналістів України, позаштатна радниця голови з 15 січня 2021 року.
- Роман Шидловський, київський підприємець родом з Чернігівщини. У 2020 році балотувався до обласної ради від партії "Рідний дім", не був обраний. З 5 квітня 2021 року є позаштатним радником.
- Дмитро Герасименко, тричі балотувався до Чернігівської міської ради від Соціалістичної партії, раніше був першим секретарем Чернігівського міськкому партії. Радник Дмитренко з 17 вересня 2021 року.
- Сергій Старченко став радником 3 квітня 2023 року.
- Заідов Техміраз Адам Огли, підприємець. Став радником 20 липня 2023 року.
- Олексій Бахін позаштатний радник з жовтня 2024 року.
Штатний радник — військовий
Дмитро Калінін став радником голови обласної ради 4 грудня 2024 року. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Олена Дмитренко.
"Дмитро — кадровий військовий, з 2014 року брав участь в активних бойових діях, у 2015 році вже мав статус учасника бойових дій. Пройшов шлях від лейтенанта (командир мінометного взводу 1-го аеромобільного батальйону 95-ї бригади) до підполковника (заступник командира 1-ї окремої танкової Сіверської бригади). Утримуючи Луганський аеропорт отримав поранення у 2014 році, але війська не залишив і всі ці роки продовжував захищати Україну та її незалежність. Дмитро Ігорьович відповідатиме за роботу з ветеранами та буде тримати звʼязок з бойовими підрозділами".
Посадовий оклад радника становить — 10 801 гривня. Дмитро Калінін може за потреби користуватись службовим транспортом, якщо це необхідно для виконання службових доручень голови обласної ради. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит.
Чернігівська міська рада
Станом на 19 грудня 2024 року, коли обов'язки міського голови Чернігова ще виконував Олександр Ломако, у нього було три позаштатні радники. У відповіді на запит вказано, що посади штатного радника в Чернігівській міській раді не передбачено.
- Олексій Щербина, голова правління АТ "Облтеплокомуненерго", радник директора КП "Теплокомуненерго" міської ради, затверджений позаштатним радником секретаря міськради з 2 листопада 2023 року. Щербина займається питаннями функціонування, розвитку та модернізації систем теплопостачання міста.
- Сергій Малявко, директор КП "Чернігівводоканал". Затверджений позаштатним радником 15 березня 2023 року. Відповідає за питання житлово-комунального господарства.
- Юлія Дарницька, підприємиця, депутатка міської ради, затверджена позаштатним радником з 26 січня 2024 року.
Чернігівська міська військова адміністрація
Перший заступник начальника військової адміністрації Віктор Бистров повідомив, що в Чернігівській МВА штатних радників не передбачено. А позаштатних, станом на 17 грудня 2024 року, немає.
Чернігівська обласна військова адміністрація
В начальника Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслава Чауса три штатні радники.
- Вадим Коваленко, штатний радник голови ОДА з юридичних питань з 5 жовтня 2021 року. Відповідає за напрям з юридичних питань патронатної служби апарату обласної державної адміністрації. Отримує заробітну плату. За листопад 2024 року отримав понад 37 тисяч гривень.
- Євген Філатов, український музикант, композитор, аранжувальник, продюсер. Соліст гурту The Maneken, композитор та саундпродюсер гуртів ONUKA та The Elephants. Чоловік співачки Наталії Жижченко, яка є фронтвумен гурту ONUKA. Радник голови з питань культури з 22 травня 2023 року. Заробітна плата за листопад 2024 року — понад 20 тисяч гривень.
- Тетяна Ясочко, колишня директорка Седнівського ліцею. Радниця з питань освіти та науки з 27 липня 2023 року. Заробітна плата за листопад 2024 року — понад 19 800 гривень.
У В’ячеслава Чауса на громадських засадах є 12 радників. Вони не отримують заробітну плату за свою роботу.
- Андрій Подорван, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА, радник голови зі стратегічних питань від 15 вересня 2021 року.
- Олександр Лаптій, військовий, актор, режисер. Відповідає за питання культури, туризму, національностей та релігії від 21 вересня 2022 року.
- Андрій Усов, відповідає за загальні питання від 26 жовтня 2022 року.
- Олександр Маркін, тренер-викладач відділення дзюдо комунального закладу "Чернігівська обласна школа вищої спортивної майстерності" обласної ради. Займається питаннями сім'ї та спорту від 25 квітня 2023 року.
- Олег Береснєв, радник з гуманітарних питань від 8 травня 2023 року.
- Інна Чистенко, позаштатна радниця з 22 травня 2023 року. Психологиня, займається питаннями ментального здоров'я.
- Іван Петрикей, адвокат, радник з 14 серпня 2023 року. Відповідає за юридичні питання.
- Андрій Галюга, волонтер, радник з 10 листопада 2023 року. Займається загальними питаннями.
- В'ячеслав Костюков, з 14 листопада 2023 року є радником з загальних питань. Людина з таким самим ім'ям і прізвищем балотувалась до Чернігівської міської та обласної ради від політичної партії "СІЧ" у 2020 році, не обраний.
- Тетяна Шестаковська, ректорка Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права. Відповідає за напрямок гендерних питань з 19 березня 2024.
- Олександр Цимбаленко, радник із загальних питань від 27 червня 2024 року.
- Дмитро Позняк, радник з питань ветеранської політики від 31 жовтня 2024 року.
Позаштатні радники або на громадських засадах – це фахівці у певній галузі, які радять очільнику у вільний від основної роботи час у цій сфері, безоплатно.
Штатні радники — це посадова особа, яка перебуває у штаті певної організації, установи або державного органу і виконує обов'язки радника в межах своїх професійних компетенцій. Відмінною рисою штатного радника є те, що він працює на постійній основі, а не за контрактом або як зовнішній консультант.