За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж, на якому зображені українські гроші та мапа Чернігівщини. Суспільне Чернігів/Getty Images
Фондом ліквідації наслідків збройної агресії наразі на Чернігівщині реалізується дев'ять проєктів, зокрема йдеться про комплексне відновлення села Ягідне.
Про це розповів перший заступник голови облдержадміністрації Костянтин Мегем під час брифінгу 26 грудня.
"На сьогодні деякі проєкти вже завершені, йдеться про ті проєкти, якими займалося управління капітального будівництва. Деякі залишаються на етапі реалізації. Якщо говорити про суми, то загалом виділено 709 мільйонів гривень, освоєно 262 мільйони, що складає 37%", — пояснив Костянтин Мегем.
А кошти, надані з субвенцій держбюджету за 2023-2024 роки, вже освоїли на 54%, розповів Мегем. Загалом на сьогодні завдяки субвенціям фінансується 50 проєктів.
Перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем. Суспільне Чернігів"25 з них – це розроблення проєктно-кошторисної документації, це в тому числі стосується напрямків відновлення та створення безпечних умов у закладах освіти. Більшість проєктів з розробки проєктно-кошторисної документації вже завершені, і відповідно зараз реалізуються будівельні проєкти та роботи. Прогноз використання за цими субвенціями — майже 102 млн гривень до кінця цього року", — сказав перший заступник голови облдержадміністрації.
Також, за його словами, в області реалізується два проєкти від платформи United24: це поліклініка Чернігівської центральної районної лікарні, а також ремонт ліцею у Михайло-Коцюбинському. Наразі кошти освоїли на 52%, пояснив Костянтин Мегем, вони перехідні, тож їхня реалізація продовжиться у 2025 році:
"У нас є один проєкт з реалізації безпечних умов у закладах охорони здоров'я — це Корюківська центральна районна лікарня. Там проводяться ремонтні роботи в укритті, гроші освоєні на 91%".
Також, як сказав Мегем, цього року Чернігівщина отримала 458 мільйонів гривень дотації на створення безпечних умов у закладах освіти, зараз реалізовано 15% цих коштів:
"За деякими об’єктами зараз лише відбувається проєктування, тому такий досить низький відсоток освоєння. Але ця дотація перехідна, ми будемо її освоювати й наступного року. Крім того, області надавалися субвенції на шкільні автобуси. У співфінансуванні з різними громадами придбали 11 автобусів”.
За кошти з Європейського інвестиційного банку наразі реалізуються програма відновлення України та надзвичайна кредитна програма, додав перший заступник голови ОДА:
"Це 9 проєктів на суму 128 мільйонів гривень. Десь уже розпочато будівельні роботи, але це тільки початкова стадія, щодо інших проєктів, то там ще тривають підготовчі роботи".
За словами начальника управління капітального будівництва Чернігівської ОДА Ярослава Слєсаренка, одна з проблем, яка впливає на швидкість і якість виконання робіт, — відсутність достатньої кількості фахівців.
Начальник управління капітального будівництва Чернігівської ОДА Ярослав Слєсаренко. Суспільне Чернігів
"На сьогодні люди масово йдуть захищати нашу державу. І це дійсно впливає на темпи робіт. Деколи й на якість. Але, якщо з якістю можна розібратися, допрацювати, то з іншим дуже важко.Тому на деяких об'єктах є затримки", — пояснив Ярослав Слєсаренко.
Читати ще
Читати ще
«Це — бюджет виживання», — Кодола про бюджет Ніжина на 2025 рік