За інформацією: Суспільне Чернігів.
Чоловік в укритті. Суспільне Чернігів/Максим Кішка
Нові графіки погодинних відключень (ГПВ) електропостачання почали застосовувати на Чернігівщині з 16 грудня. Зумовлено це тим, щоб встановити однакові принципи застосування ГПВ для населення в усіх областях. Для цього в Україні оновили "Інструкцію про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії".
Як у них розібратись та зрозуміти, коли буде чергове відключення електроенергії за вашою адресою, розповіла прессекретарка АТ "Чернігівобленерго" Катерина Дроздова в ефірі "Українського Радіо Чернігів".
Розмова скорочена і відредагована для зрозумілості
Чому змінились графіки?
Люди в різних областях дуже часто скаржились на те, що графіки нерівномірні. Відтепер не буде такого принципу, коли в одній області відключається одразу дві або три черги графіка погодинних відключень, а у якійсь його немає взагалі.
У нових графіках існують дві підчерги в кожній черзі. Поясніть цей принцип, чому так поділено і як розібратися, хто та до якої підчерги належить.
До цього всі 75% споживачів області ділилися на шість рівномірних черг. Відтепер кожна черга ділиться ще наполовину — на дві підчерги. Для чого це зроблено? Якщо, наприклад, обсяг обмежень дозволяє не вимикати всю чергу цілком, диспетчер НЕК "Укренерго" може віддати команду на відключення половини черги.
Залежно від того, яку команду на відключення певного обсягу електропостачання надає нам головний диспетчер, так ми й формуємо графіки обмежень. Згідно з уніфікованими графіками, які нам були надані раніше.
Чи будуть подібні принципи відключення електроенергії в областях України?
Так, нас тепер урівняли все повністю. Найперше, це стосується додаткової клітинки у графіку, — та яка стосується перепідключення черг.
Якщо раніше люди скаржилися на те, що в когось світло може відключитися на кілька хвилин раніше, ніж зазначено у графіку, або пізніше. Тепер чітко означений цей часовий проміжок.
На графіку він також позначається у нас сірою клітинкою. Це 30-хвилинний проміжок, протягом якого оператор системи розподілу має відключити наступні черги й увімкнути попередні. Тобто споживач має бути готовий, що протягом цих 30 хвилин у будь-який момент, чи то раніше, чи то пізніше, світло у нього або відключиться, якщо прийшов його проміжок відключення, або увімкнеться.
Читати ще
Читати ще
Без зв’язку, світла та під обстрілами: як живуть люди у Костобоброві на Чернігівщині за кілометр від кордону з РФ
У старому ГПВ були додаткові клітинки відключення за умов застосування двох або трьох черг відключення одразу. Зараз це не позначається на графіках. Чому так?
До цього кожна область графік розробляла самостійно. У деяких областях споживачі просили, щоб це був чіткий графік на кожен день. Наприклад, люди хотіли планувати свій графік. Тому ми розробили уніфікований графік, який дозволяв планувати свій час приблизно на тиждень і навіть на місяць. Однак у нас у ньому було враховано застосування лише трьох черг одночасно.
Були такі моменти, коли по Чернігівщині застосовували чотири черги одночасно. Звісно, цей графік вже не міг діяти й нам доводилось вносити зміни.
Зараз надавати графік на тиждень ми не зможемо. Він буде лише на наступний день після 18-ї, коли ми будемо знати графік відключень на завтра.
Де шукати нові графіки, як з'ясовувати для себе, коли відключать електроенергію?
Якщо ми говоримо про загальний графік для всіх черг та підчерг на всі часові проміжки, то він є у розділі відключення на сайті "Чернігівобленерго".
Також, з'ясувати свою чергу можна скориставшись допомогою чат-ботів "Чернігівобленерго" у Viber і Telegram.
Читати ще
Читати ще
Майже три тижні без світла та місяці без газу та води: житель Грем’яча на Чернігівщині про життя в селі
Як подивитися графік тим у кого немає доступу до інтернету?
У нас завжди працює гаряча лінія кол-центру "Чернігівобленерго" — 0 800 210 310.
На зв'язку 24/7 оператори, у яких можна дізнатися всю оперативну інформацію за своїм особовим рахунком. Та хочу зауважити, що людина може тільки за своїм особовим рахунком дізнатися інформацію. Адреса не підходить.
Тому що, якщо ми говоримо, наприклад, про багатоквартирний будинок, то він може мати кілька центрів живлення. І, відповідно, частина будинку може відключатися в одну чергу, частина – в іншу. Якщо ми говоримо про підчерги, то взагалі може бути дуже велике різноманіття. А особовий рахунок – це саме той ідентифікатор, який дозволяє визначити конкретно житло людини.
75% споживачів електроенергії – це ті, кого стосуються графіки відключень. 25% – це об'єкти критичної інфраструктури. Їх відключення і надалі не будуть дотичні до них?
Звісно, 25% споживачів – це лінії на яких розташовані критично важливі об'єкти. Вони відключатися не будуть.
Разом зі змінами в інструкцію про застосування графіка погодинних інструкцій також були внесені деякі зміни в інструкцію, яка передбачає обмеження уже для непобутових споживачів. Це ми зараз говоримо про графік обмеження потужності. Сюди входять підприємства. Що означає це обмеження? Диспетчерська НЕК "Укренерго" дає нам команду про те, що підприємства області мають обмежити свою потужність на певну одиницю.
Наша компанія передає такі попередження підприємствам і вони самостійно мають обмежити свою потужність. Зміни, які відбулися тут стосуються саме щодо контролю за цим обмеженням.
Ми можемо лише побачити, чи знизилось споживання, чи ні. Тому, якщо оператор системи розподілу побачить, що якесь підприємство не виконує вказівку щодо обмеження потужності, то воно має застосувати щодо підприємства графік аварійних відключень.
Це в разі, якщо підприємство підключене до мереж оператора системи розподілу. Якщо ж підприємство підключене до магістральних мереж, то таке обмеження буде здійснювати вже оператор системи передачі.
Читати ще
Читати ще
На Чернігівщині почнуть застосовувати нові графіки обмеження електропостачання: що зміниться й які відключення 16 грудня