На дворі — літо, а Чернігівщина активно готується до сезону холодів і початку нового навчального року. Безумовно, воєнний стан додає нових викликів для громад. Адже дуже важливо гарантувати максимальну безпеку для всіх учасників освітнього процесу і забезпечити подачу тепла до шкіл, людських домівок та інших закладів упродовж нового осінньо-зимового періоду.
Тож далі – про ситуацію в громадах.
Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради
До нового навчального року готуємося. Продовжується оптимізація освітніх закладів. У нас поки поменшало на один заклад — це закрилась школа у селі Ліски.
Уже на сьогодні готуються нові маршрути підвозу дітей, враховуючи зміни, які відбулися в мережі закладів, а в самих закладах проводять ремонти.
У Макошинській школі зараз розпочалося роботи над укриттям. Адже це єдиний заклад освіти, який в нашій громаді був на змішаній системі навчання. До 1 вересня ми побудуємо укриття і заклад має запрацювати, сподіваюсь, що уже повністю в офлайн форматі.
Педагогічний колектив готується. А ми зі свого боку готуємо всю потрібну інфраструктуру, а також харчоблоки.
Генератори й усе потрібне на випадок блекауту в нас є. Адже робота щодо забезпечення ними проводилася ще в 2022-2023 роках. Нині були уточнення, то з’ясували, що заклади освіти забезпечені.
Діток шкільного віку трішки поменшало, але за рахунок ВПО може бути і баланс.
По опалювальному сезону зараз по суті відбувається стандартна робота. Якраз впорядкуємо документацію і будемо пробити підключення блочно-модульної котельні в місті Мена, як альтернативного джерела енергії. Це нині у нас найголовніша справа. Вартість підключення – близько 700 тисяч гривень із бюджету і треба знайти ці кошти. Але, думаю, що до жовтня впораємося. А все решта – стандартна робота.
У цілому всі заклади так само готуються до зими, робимо резерв палива. Багато яких закладів ми перевели на дров’яні або пелетні котли. Тож вони на зиму готують запас пального, тендера запущені. Багато хто вже завершив тендерні процедури. Деякі заклади, в кого є робоча сила й можливість, дещо самі заготовляють.
.