За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олена Дідовець. Суспільне Чернігів
Маскувальні сітки, які плетуть у Пекареві. Суспільне Чернігів
Зазвичай плести маскувальні сітки збираються до десяти жінок.
"Чотири ж села у нас, з кожного села у нас хлопці воюють. Дзвонять хлопці до старости і кажуть: «Нам білу». Ми бігом нарізали і сплели білу. Розпростерли, сфотографували і відіслали – підходить чи не підходить", — розповідає місцева жителька Таїсія Губенко.
Таїсія Губенко. Суспільне Чернігів
Роботи постійно більшає, говорить Таїсія Губенко. Плетуть маскувальні сітки, коли є час. Вже були замовлення і на білі сітки, каже староста Пекарівського старостинського округу Тамара Степаненко.
"Дуже важко вгадати з кольоровою гамою. От коли ми плели влітку, то ми місцевість бачили. Наші сіточки йшли на Сумську область, Чернігівську. А коли на Схід, то ми не орієнтуємось, який це розкрас".
Тамара Степаненко. Суспільне Чернігів
Плетуть сітки і в сусідньому селі. Тож матеріали закуповують і туди.
"У нас плетуть у Кнутах і в Пекареві, це, вважай, два рулони матерії. Ну по грошах: 3800 — один рулон, а їх два, і плюс бобина основи – 2 600. Оце приблизно 10 000", — розповіла староста.
Дінки плетуть сітки в селі Пекарів на Чернігівщині. Суспільне Чернігів
Кошти на це волонтерки виділяють зі своїх пенсій та зарплат, просять долучитися односельців. Також, каже староста, надсилають гроші колишні жителі Пекарева.
"Поки не скінчиться війна, скільки хлопці будуть просити, стільки будем плести. Але хотілось би, щоб скоріше кінчилась війна і повернулись всі здорові додому", — каже місцева жителька Галина Євтушенко.
Галина Євтушенко. Суспільне Чернігів
Читати ще
Читати ще
16 кілометрів маскувальних сіток для ЗСУ: як волонтери з села Кобижча на Чернігівщині допомагають військовим
Читати ще
Читати ще
«Додати води та проварити 5 хвилин»: як «Кухарська зграя вовченят» з Ніжина готує сухі пайки бійцям на фронт