За інформацією: Суспільне Чернігів.
Сергій Довбиш, співзасновник ГО «Ветеранська спільнота України «Серцевір»». Суспільне Чернігів"Наша спільнота дуже різноманітна. Є ветерани, є військовослужбовці, є дружини, є люди з інвалідністю внаслідок війни, є родини загиблих. Є різні заходи, одні з них — це проведення таких ретритів, відпочинків, психологічної розрядки".
Учасники заходу з відновлення на яхті. Суспільне Чернігів
Перед виходом на яхті в Київське море капітан Сергій Єлов провів для ветеранів та їх родин інструктаж з техніки безпеки й розповів про особливості маршруту.
Сергій Єлов, капітан яхти. Суспільне Чернігів"У нас є певний район плавання, який дозволений для того, щоб проводити заходи з реабілітації та адаптації військових", — розповів Єлов.
Яхта в Київському морі. Суспільне Чернігів
Директор яхт-клубу Сергій Гайдук розповів, що вони навчають дітей вітрильному спорту. Але більшу частину часу приділяють реабілітації військових.
"Особливий акцент робимо на хлопців з ампутаціями. Тобто, від діапазону — всі кінцівки і до відсутності однієї: висока чи низька ампутація. Для нас тут проблем ніяких не має", — говорить Гайдук.
Сергій Гайдук, директор яхт-клубу Київського Палацу дітей та юнацтва. Суспільне Чернігів
Крім прогулянок на яхті військовослужбовцям, ветеранам та членам родин загиблих героїв в рамках програми пропонують також покататися на каяках та порибалити.
Військовослужбовець ЗСУ з ампутації нижньої кінцівки. Суспільне Чернігів
Микола військовослужбовець 119-ї бригади територіальної оборони. 25 лютого 2022 року пішов добровольцем та брав участь в обороні Чернігова. Поранення отримав під Білогорівкою, що на Донеччині. Нині він відновлюється після ампутації нижньої кінцівки. Чоловік каже: демобілізуватись не планує.
Микола, військовослужбовець ЗСУ. Суспільне Чернігів"Сподіваюсь, що повернусь. Ще хлопці мене чекають. 165-тка, я з вами!".
Руслан Сумін на війні втратив ногу, але продовжив займатися спортом. Він теж оздоровлювався на яхті, каже це допомагає тримати дух.
Руслан Сумін, військовослужбовець ЗСУ. Суспільне Чернігів"Це така адаптація після поранень, після реабілітації. Так, як і потрібен адаптивний спорт. Тобто ми зараз започаткуємо, щоб в нас більше було адаптивного спорту. Я був в Лас-Вегасі, представляв Україну, Чернігівську область теж. Потім ми недавно були у Звягілі, зараз будемо їхати у Львів, потім в Рівне. І сподіваємося, що наша команда «Серцевір — Північний форпост» попаде в Іспанію, в Мадрид".
За словами Сергія Довбиша, нині в організації готуються до осінніх всеукраїнських спортивних змагань ветеранів “Північний форпост”. В цьому році їх вдруге проведуть у Чернігові.
Читати ще
Читати ще «Стійкіший та має більшу рухливість»: як проходить реабілітація військового ЗСУ Назара Кайгородова у Німеччині