Готовими до надзвичайної ситуації мають бути не лише укриття в закладах освіти, а й колективи. Педагогічний склад повинен чітко знати свій алгоритм дій у випадку повітряної тривоги — скільки часу вони мають для того, аби переміститися з дітьми в підвал та як діяти у випадку різних сценаріїв.
22 липня для завідуючих дитсадків Чернігова спеціалісти ДСНС та відділу з надзвичайних ситуацій та захисту цивільного населення ЧМР прочитала кількагодинний тренінг з практичним відпрацюванням навичок надання домедичної допомоги.
Освітяни слухали про різні види загроз, про які може сповіщати сигнал тривоги: ракетні удари, застосування ворогом хімічної чи ядерної зброї. До лютого цього року здавалося, що ця інформація навряд чи може нам знадобитися, а сьогодні вона життєво необхідна, тим більше коли працюєш з дітьми.
— За дорученням Чернігівського міського голови у нас проводиться навчання із керівниками закладів освіти. На цьому тижні проведені заняття з директорами та вчителями ЗНЗ, сьогодні ми закриваємо цю сесію із завідуючими дитячих садочків. Вони мають знати, що робити у випадку надзвичайної ситуації і донести цю інформацію до своїх підлеглих, — розповів начальник відділу з НС та ЦЗ населення Григорій Годун.
Перші сім чернігівських дитсадків вже готові до відновлення роботи. Там виконані необхідні роботи, в першу чергу це стосувалося облаштування укриттів, де можна перечекати тривогу. Для цього там прибрали, де потрібно вимостили підлогу плиткою, розмалювали стіни та забезпечили кожне укриття генератором, туалетом та ємностями для води. Подбали і про дидактичні матеріали та розваги для малюків, аби вони могли там цікаво провести час.
Віддаючи своїх дітей в ДНЗ батьки мають бути впевнені, що там не тільки є укриття, але й колектив, який знає як себе поводити у випадку тривоги і правильним чином відреагує на сирену, терміново спустившись з дітьми в укриття. Для цього власне і проводять ось такі тренування.
Самі ж підвали були визнані укриттями та такими, що можуть захистити тих, хто там перебуватиме під час небезпеки, спеціальною комісією до складу якої увійшли рятувальники та працівники відділу із надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР. Дозвіл на вікдриття цих ДНЗ вже надала профільна комісія міськради, остаточне рішення має надати Чернігівська ОВА.
Нагадаємо, що останні кілька тижнів очільник Чернігова Владислав Атрошенко виїздив на всі ці об’єкти, аби переконатися особисто, що ці ДНЗ готові до відновлення роботи, а також з’ясувати що потрібно зробити ще для покращення умов в укриттях.
Безпекове питання — сьогодні головне для міської влади. Його вирішення дозволить відновити важливі сфери у місті, як у випадку з освітнім процесом. Саме тому з місцевої казни виділяються на це кошти — місто укріплюють як зовні, так і зсередини