За інформацією: Суспільне Чернігів.
Нардепи голосують за законопроєкт. Колаж Суспільне Чернігів
Семеро депутатів, які представляють Чернігівщину у Верховній Раді, 22 липня проголосували в цілому за законопроєкт, окремі пункти якого ліквідовують незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП та підпорядковують їх Офісу генпрокурора. Загалом цей законопроєкт підтримали 263 депутати.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
Ми переглянули списки з поіменним голосуванням нардепів із Чернігівщини:
- депутатська група "Відновлення України" Анатолій Гунько — "за";
- фракція "Слуга народу" Олег Семінський — "за";
- фракція "Слуга народу" Максим Зуєв — "за";
- фракція "Батьківщина" Валерій Дубіль — "за";
- депутатська група "Довіра" Борис Приходько — "за";
- фракція "Слуга народу" Сергій Гривко — "за";
- фракція "Слуга народу" Павло Халімон — "за".
- фракція "Слуга народу" Валерій Зуб — "за".
Законопроєкт уже підписав спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Тепер його направили на підпис президенту.
Згідно з документом у розпорядженні Суспільного про пропозиції до законопроєкту 12414, які внесли до другого читання, законопроєкт змінює наступні повноваження НАБУ та САП:
- генеральний прокурор отримує право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ;
- генеральний прокурор може отримати доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору;
- генпрокурор може закрити розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність та підписувати підозри топпосадовцям;
- скасується заборона на передачу справ НАБУ іншим правоохоронним органам.
Керівник САП тим часом втратить право входити до групи прокурорів — це вирішуватиме тільки генеральний прокурор.
Національне антикорупційне бюро опублікувало свою позицію щодо правок, внесених до законопроєкту. НАБУ заявляє, що правки фактично знищують незалежність САП та підпорядковують діяльність НАБУ і САП Генеральному прокурору. НАБУ наголошує, що антикорупційна інфраструктура в Україні вибудувана з 2015 року разом з міжнародними партнерами.
"Фактично у разі ухвалення цього законопроєкту Керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. Закликаємо народних обранців утриматися від голосування, яке може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні", — йдеться у заяві НАБУ.
Що відомо про обшуки СБУ у НАБУ та підозри від ДБР співробітникам НАБУ
Зранку 21 липня стало відомо, що Служба безпеки та Офіс генерального прокурора провели щонайменше 70 обшуків, які стосуються 15 працівників Національного антикорупційного бюро. Слідчі дії провели без ухвал суду. Про це йдеться у повідомленнях пресслужб СБУ, ОГП на НАБУ.
Раніше джерела Суспільного повідомляли, що відбулася серія обшуків у детективів бюро у різних регіонах. Їм інкримінують державну зраду, незаконну торгівлю з Росією, корупційні дії в інтересах олігархів тощо. Згодом у НАБУ інформацію підтвердили.
Офіс Генерального прокурора також повідомив, що разом зі Службою безпеки України викрили та затримали керівника одного з територіальних управлінь детективів Національного антикорупційного бюро Руслана Магамедрасулова. Високопосадовцю НАБУ готується повідомлення про підозру в пособництві державі-агресору за ст. 111-2 Кримінального кодексу України.
СБУ також оголосили про підозру нардепу Федору Христенку в державній зраді. СБУ стверджує, що Христенко був агентом російських спецслужб та нібито відповідав за посилення впливу на Національне антикорупційне бюро (НАБУ). За даними Служби безпеки, Христенко перебував у "тісних" стосунках із частиною керівників НАБУ. Серед них називають й затриманого Руслана Магамедрасулова. Нардеп втік з України після початку повномасштабного вторгнення Росії.
Також ДБР оголосила підозри трьом співробітникам НАБУ у скоєнні ДТП, у результаті яких постраждалі отримали травми. У НАБУ підтвердили, що ДТП сталися. За їх даними, дві події відбулись у 2021 році, а третя — у 2023 році. Бюро повідомляє, що співробітники не використовували службове становище для уникнення відповідальності за свої вчинки.
22 липня СБУ повідомила, що викрила нові факти витоку інформації з обмеженим доступом у Національному антикорупційному бюро. Їх виявили під час обшуків за місцем проживання нардепа ОПЗЖ Федора Христенка.
СБУ заявила про документи негласного стеження за фігурантами кримінальних проваджень, котрі розслідує НАБУ, а також нібито десятки особових анкет кандидатів у детективи Бюро.
Читати ще
Читати ще
ВР ухвалила законопроєкт про множинне громадянство: як голосували нардепи з Чернігівщини
Читати ще
Рада схвалила Держбюджет-2025: як голосували депутати з Чернігівщини