В умовах війни, в яких продовжує перебуває наша держава, доцільним є зменшення некритичних витрат. Адже нинішні пріоритети – це оборона держави та підтримка ЗСУ.
Між тим, депутатка Чернігівської міської ради Марина Семененко закцентувала увагу чернігівської громади на суттєвих витратах бюджетних коштів на благоустрій і прибирання в місті. Ніхто не каже, що потрібно сидіти в бруді та безладі, але суми за прибирання значні і чомусь щоразу різні.
«Я ще пару років тому побачила якось на сайті казначейських виплат, що за прибирання міського парку виписували різні суми. Написала пост. І після того уже в проплатах Управління ЖКГ перестало писати, що саме прибирається. Писали просто «благоустрій». Мене це зацікавило. Порівнявши з витратами Житомира, який для мене є прикладом місцевого самоврядування, я побачила різницю.
Он у них і дерева пораховані, і вартість прибирання одразу вказана, і скільки грошей на обрізання дерев виділяється. У нас не так. Спитала в колеги з Житомира та дізналася про паспортизацію обʼєктів благоустрою. Запитала у нашої міської ради й отримала відповідь, що паспортів нема. Причому обдурили у відповіді на депутатський запит», – у коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Марина Семененко.
На думку депутатки, саме через відсутність паспортів, наприклад за прибирання міського парку, «Зеленбуд» щоразу виставляв нову суму.
«Я перевірила оплату всіх рахунків «Зеленбуду» від Управління ЖКГ за період 12.2024 та до сьогодні. Жодної повторюваної суми, яка давала б нам розуміння, що оце – за Вал, це – за «Парк мертвих атракціонів» тощо», – зазначає Марина Семененко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дістатися до міських кладовищ Чернігова громадським транспортом
Водночас вона наголошує, що прибирання – це ще дрібниці. Оскільки немає інвентаризації лавочок, наприклад, то місто може постійно купувати нові, старі прибирати. Причому робити це безконтрольно.
«Це просто бездумні витрати бюджету. Або дуже продумані – в кишеню», – наголошує Марина Семененко.
Між тим, депутатка каже, що конкретних сум збитків, яких зазнає бюджет міста, вказати не може. На її думку, це мають зробити фахівці. Але приклади, як витрачаються бюджетні гроші, наводить.
«Для прикладу, прибирання міського парку може обійтися в 323 000 грн (це сума 2-річної давності, яку я памʼятаю), а можуть написати 450 000. І ніхто не може це перевірити. Це суми за одноразове прибирання об’єкта», – розповіла Марина Семененко.
Депутатка вбачає кілька варіантів, як ситуація може розвиватися далі: «Написати звернення на ім’я Дмитра Брижинського, щоб фахівці оцінили ризики безконтрольного витрачання бюджету та запланували паспортизацію обʼєктів благоустрою. Звернутись до Держаудитслужби. Можливо, до прокуратури».
–
Ірина Осташко