За інформацією: Суспільне Чернігів.
Дарина Остапенко керує своїм трактором. Дарина Остапенко
Жінка каже, спершу хотіла вступати до аграрного ліцею в Конотопі, оскільки живе в селищі Красне, що за 12 кілометрів від міста. Але там їй відмовили.
"Мені сказали, що це не жіноча професія і ми вас не зможемо прийняти. Я була, чесно, шокована. Я розумію, що це нелегко. Але ж ніхто не каже, що я завтра піду на тракторну бригаду працювати. Мені це потрібно для моїх особистих цілей".
Жінка вчиться керувати трактором. Суспільне Чернігів
Тоді Дарина дізналася про аграрний ліцей у Ніжині.
"Тут питання не виникло. Хочеш, клас, ми тебе навчимо, будь ласка, приходь, навчайся, в принципі. Я цим дуже задоволена".
Ніжинський професійний аграрний ліцей. Суспільне Чернігів
Жінка додала, це не перша її освіта.
"Перша моя освіта — інженер-будівельник. Це був Київський національний університет біоресурсів і природокористування. У 2016-му я завершила навчання. Так склалося життя, що потрібно було знову піти навчатися".
Навчання цікаве, говорить Дарина, проте нелегке, зокрема фізично.
"Особливо коли це стара техніка, вона часто ламається, вона грубіша, вона не така комфортна, як новітні".
Дарина Остапенко вчиться керувати трактором. Суспільне Чернігів
Майстер виробничого навчання Андрій Кошель оцінив практичні навички Дарини.
"Вона вміло та вдало виконує всі завдання, які їй потрібно виконувати на виробничому навчанні. Оскільки в неї вже є навички водіння з дому, тому що вона працює на тракторах".
Майстер виробничого навчання Андрій Кошель. Суспільне Чернігів
Зі слів директора ліцею Юрія Єлізарова, наразі в закладі навчається 142 дівчини. Найчастіше вони обирають професії перукаря чи кухаря. Але й збільшується кількість студенток, які хочуть стати трактористками, слюсарками чи електрозварницями, говорить директор.
"Позиція закладу освіти полягає в тому, що ми не відмовляємо дівчатам у здобутті "чоловічих" професій, і вони працюють на рівні з чоловіками".
Директор Ніжинського професійного аграрного ліцею Юрій Єлізаров. Суспільне Чернігів