Нещодавно ми розповідали, що в селі Зеленівка в Ніжинському районі зберігся єдиний дерев’яний німецький костел не тільки в Чернігівській області, а й по всій Лівобережній Україні. Щоправда, тоді йшлося більше про історію цієї будівлі.
Натомість нині – про сьогодення. Чи викликає у людей цікавість будівля та що в ній розміщується?
Любов Дорошенко, небайдужа жителька села Зеленівка, розповіла, що цьогоріч до села вже приїжджали гості й була екскурсія.
«Люди хотіли подивитися костел, точніше те, що від нього залишилося. Бо куполи зняли в 1934 році. І відтоді та донині в цій будівлі розташовується клуб.
Взагалі постійно, майже щороку до повномасштабного вторгнення, до Зеленівки приїжджали нащадки німців, які раніше жили в нашій місцевості. Вони обходили місцевість, розпитували жителів – цікавилися спогадами, спілкувалися з нами. Їм насправді цікаво, де і що було раніше.
І, напевне, п’ять років тому приїжджав один із нащадків тих німців, то його батько на той час був старший за 90 років. І син розповідав, що батьку дуже хотілося приїхати або хоч пригоршню землі з нашої місцевості мати. То син питав, чи можна взяти, то ми сказали, що, звісно, можна», – згадує Любов Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єдиний дерев’яний німецький костел зберігся в селі на Чернігівщині (Фото)
Як уже зазначалося, приміщення костьолу нині використовують як клуб. Тож у ньому відбуваються збори, виступи артистів, зокрема фольклорного ансамблю «Золоте перевесло» та інші заходи. А ще недавно в клубі була вистава.
«І всі односельці вміщаються в приміщенні, бо маємо всього приблизно 130 жителів. І переважно всі люди пенсійного віку.
За будівлею доглядають, за потреби ремонтують чи підфарбовують завдяки старанням нашого місцевого фермера, директора ПСП «Зеленівське» Володимира Примака.
А нині війна, то наші дівчата займаються волонтерством, збирають продукти, картоплю, всього цього багато і потрібно кудись складати. То клуб якраз і використовують», – розповіла Любов Дорошенко.
–
Ірина Осташко
Фото – з інтернету