За інформацією: Суспільне Чернігів.
Євген Ворожко. Суспільне Чернігів"Це необхідно було виконати правильно та безпечно. На виробництві багато обладнання, яке перебуває під високим тиском або температурою. Будь-яка неправильна операція чи не та послідовність, може нести небезпеку", – пояснює Ворожко.
Начальник відділу охорони праці Роман Оверченко пригадує: нічну зміну відпустили додому, завданням денної було — коректно зупинити виробництво.
Роман Оверченко. Суспільне Чернігів"Ми казали персоналу, щоб вони пригадали те, що їм розповідали на навчальних тренуваннях та заняттях з цивільного захисту", – розповідає Оверченко.
ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ: ОБСТРІЛ
23 березня, коли російська армія завдала ударів по території заводу, на підприємстві була тільки охорона. За словами директора, ніхто з працівників не постраждав, адже під час обстрілу люди перебували в укритті.
На території спалахнули декілька пожеж, внаслідок яких ущент згорів склад та десять ємностей, в яких бродить пиво. Уламки пошкодили цехи та обладнання.
Зруйнований ангар на території чернігівської броварні після російських обстрілів. Суспільне Чернігів"Заторні чани та всі паропроводи, трубопроводи були пробиті. Загальні збитки становлять сотні мільйонів гривень. Це і напівпродукт, який на час зупинки виробництва залишився. Це пакувальні матеріали. Через те, що була пошкоджена покрівля, вода затікала на сировину. Наприклад, хміль необхідно зберігати при температурі не вище плюс десять градусів. Але не було електроенергії, ці умови порушились. Ми вже не могли використовувати цю сировину. Тобто збитки — це не тільки знищене вогнем обладнання", – каже Ворожко.
ТРИ МІСЯЦІ: ПОВЕРНЕННЯ
У травні 2022 року евакуйовані з Чернігова працівники почали виробляти пиво у бельгійському місті Льовен, на потужностях одного з заводів, що належить компанії. Але вже влітку персонал почав повертатися в Україну і до осені відновив виробництво тут.
"Крім десяти місткостей для бродіння, які згоріли, ще 15 були пробиті осколками. Ми шукали, де саме пробита ємність, ремонтували, проводили випробування, щоб можна було ними користуватись, і запускали в роботу", – розповідає Євген Ворожко.
Оператор головного пульту керування Олександр Твердохліб працює на заводі чверть століття. Каже, радів, коли виробничі лінії знову запустили.
Олександр Твердохліб. Суспільне Чернігів"Для мене це була радість! Я за 25 років лікарняний брав кілька разів, і то – ненадовго. Я вже зріднився з заводом. У мене робоча зміна 12 годин, тобто я на броварні проводжу стільки ж часу, скільки й вдома", – каже Твердохліб.
Перше пиво у броварні зварили на початку вересня 2022-го. За добу тут варять до пів тисячі тонн пива, але можуть і тисячу, каже Ворожко. За його словами, з трьох українських підприємств, що належать компанії, нині працюють два – в Чернігові та Миколаєві, а виробництво у Харкові стоїть.
"Броварня зараз шумить. Інколи дуже гучно, але це і є ознакою життя. Бо коли броварня мовчить, тиша навкруги – це значить, що броварня стоїть. У квітні 2022 року так і було. Аж серце розривалося, коли ти не чув жодного звуку", – каже Євген Ворожко.
Читати ще
Читати ще «Хто, як не ми?»: у Чернігові ветерани війни на протезах ремонтують приміщення для простору «Серцевір»
Читати ще Вдруге під ударом: у Чернігові після ракетного обстрілу знову відновлюють виш та житловий будинок