Знищення шкідливих комах — одне з важливих заходів у складі комплексного догляду за садовими, декоративними та сільськогосподарськими культурами. Для боротьби зі шкідниками треба купити інсектициди, які являються спеціальними препаратами. Виробники пропонують вибір складів, що відрізняються призначенням, способом застосування і компонентами.
Для виробництва інсектицидів використовують біологічну та хімічну сировину. Залежно від складу дія препарату може бути вузьконаправленим або універсальним. Класифікація хімікатів виділяє 4 групи токсичності, тому застосування вимагає обов’язкового дотримання норм безпеки.
Для чого в сільському господарстві застосовують інсектициди?
Інсектициди активно використовуються у великих і приватних господарствах для профілактики і активної боротьби зі шкідниками. Препарати згубно діють на паразитів і комах, які знищують урожай культурних рослин і псують декоративні насадження. Здебільшого хімікати впливають не тільки на дорослу особину комахи, але і на личинки і яйця. Перш ніж застосовувати один з магазинних препаратів, потрібно переконатися, що він підходить для знищення конкретного комахи, а потім визначити точну зону обробки і дозування. Діючи грамотно, можна захистити урожай без ризику для рослин, тварин і людини.
Різновиди популярних інсектицидів
Розібравшись, які препарати відносяться до інсектицидів, залишається визначитися лише з метою застосування. Є вузькоспеціалізовані засоби проти конкретних комах, є препарати для профілактики і знищення. Найпопулярніша класифікація ділить інсектициди на системні, кишкові, контактні, дихальні, бактеріальні та акарициди.
Загальні правила щодо застосування з урахуванням планів
Робота з будь-яким препаратом, особливо з небезпечними хімікатами, ґрунтується на точному дотриманні інструкції. В анотації виробник вказує спосіб застосування, дозування, запобіжні заходи. З урахуванням виду інсектициду, проводяться наступні заходи:
- фумігація — обробка газом або пароподібною речовиною;
- обприскування водним розчином;
- обпилювання-розсипання дрібного порошку на зелені ділянки рослин;
- внесення в ґрунт під перекопування, розпушування.
Працюючи з водорозчинними засобами, спочатку інсектицид розводять в 1/3 обсягу води, зазначеного в дозуванні, дають речовині розчинитися, а потім доводять обсяг до необхідного і застосовують за інструкцією. Обробку проводять відразу, оскільки хімікати з часом втрачають свої властивості, а сама обробка стає неефективною.
Правила роботи з небезпечними інсектицидами припускають обов’язкове використання засобів індивідуального захисту — рукавичок, окулярів, респіраторів.