“Пласт-Бокс” — підприємство, яке спеціалізується на виготовленні пластикової тари та упаковки з пластмас. Воно працювало у Чернігові протягом 18 років до 24 лютого, коли російська армія вторглася в Україну. Площі, цехи, майно цього виробництва знищені і випалені внаслідок активних бойових дій, обстрілів та бомбардувань рашистами.
Сьогодні його представники оглядають фактично завали і згарище та говорять, що інвестори не планують відбудовувати втрачене поки не закінчиться війна. Бізнес функціонував за рахунок іноземних інвестицій.
Так, Чернігів тільки тут втратив близько 140 робочих місць, а разом з ними і податки, які мали б надходити у місцевий бюджет.
Про це розповіли представники “Пласт-Боксу” Владиславу Атрошенку під час його візиту на підприємство 7 червня.
Із трьох тисяч підприємств у Чернігові зазнали ушкоджень 60%
Таких як це виробництво у нашому місті нараховується близько 3100 і 60% із них отримали пошкодження різного ступеня.
Чернігівський міський голова, відвідуючи постраждалі підприємства, висловив думку, що держава має бути як зацікавлена у відновленні їх роботи вже сьогодні, так і готова долучитися до їх підтримки фінансово.
Країні, яка знаходиться у стані війні, важливо перебудувати свою економіку так, аби вона працювала в сьогоднішніх умовах і наповнювала бюджети різних рівнів. Тільки так можна буде пришвидшити перемогу над агресором.
— Цим терміново треба займатися, напрацьовувати державну політику. Пропозиція дуже проста: 50% від оціночної вартості збитків держава мусить компенсувати, як не є важко, але мусить дати бізнесу, а 50% — хай би це був кредит на 15-20 років під 0 відсотків.
Звісно потрібно вирішувати питання про знижене оподаткування, це буде стимул підприємствам відновлюватися, а також треба напрацьовувати державну політику з бронювання головних спеціалістів для того, щоб було з ким відновлювати, — висловив свою думку очільник Чернігова.
Площі та майно “Пласт-бокс” знищені майже повністю, а разом із ними і 500 тонн готової продукції, розповів заступник виконавчого директора з технічних питань Олег Пугач. За висновком експертів, приміщення, де виготовляється продукція підлягає знесенню. Точна сума збитків наразі ще підраховується, але порядок цифр від 20 млн євро.
— Я би хотів, щоб це виробництво продовжило працювати у Чернігова, а не у якомусь польському, чи якомусь на заході України, — зазначив Владислав Атрошенко.
Саме тому держава має впроваджувати особливу політику до підприємств, які залишаються в прикордонних з росією регіонах, вона має стимулювати їх не переїздити, а відновлювати свою роботу саме тут. Їх виробництва є запорукою робочих місць і сплачених податків, а отже фінансової незалежності нашої країни