Облаштування кухні вимагає грамотного підходу, особливо коли маємо справу з невеликим приміщенням. Часто виникає безліч проблем, починаючи від вибору стилю й закінчуючи поєднанням функціональності та естетики, а також урахуванням власних побажань. Навіть маючи декілька квадратних метрів, можливо створити привабливий та практичний інтер’єр.
Для маленького приміщення найкращим варіантом є вбудована кухня, спеціально розроблена на замовлення. Таким займається, наприклад, меблева фабрика, спеціалісти якої здатні створити під ваші потреби кухню та всі її елементи. Це дозволить вам використати кожен сантиметр ефективно та зручно. За допомогою такого рішення ви можете розмістити різноманітні конструкції з висувними та складними елементами, які забезпечать зручне зберігання речей.
Кутові кухні
Кутове планування — це оптимальний варіант для ефективного використання простору навколо стін і звільнення центральної зони приміщення. Це дозволяє використати дві суміжні стіни та кут між ними для розташування робочого трикутника (плита, мийка та холодильник). Кутові кухні зі зручною конфігурацією дають можливість розмістити мийку в кутку з комунікаціями під нею, до яких рідко потрібний доступ, — це комфортно та естетично.
Також рекомендується розглянути варіант П-подібної кухні, особливо якщо у вас обмежений простір для обідньої зони. Таке планування дасть можливість використати стільницю, приєднану до меблів, як обідній стіл, який можна розмістити залежно від вподобань (наприклад, біля вікна або підвіконня).
Високі фасади та дизайн меблів
Головне рішення для оптимізації маленької кухні полягає у використанні вільного простору для зберігання продуктів і речей, щоб зробити кухню компактною та функціональною.
У маленьких приміщеннях рекомендується встановлювати високі меблі. Не варто використовувати фасади з проміжками між ними та стелею. Адже такий дизайн займає багато простору, і це непрактично. Крім того, на меблях легко накопичуються пил і жир, що додає зайвих клопотів та вимагає постійного чищення. Замість цього високі фасади надають приміщенню цілісний і стильний вигляд. Високі полиці додатково можна використати, аби приховати витяжку, труби та інші елементи, які виглядатимуть неестетично.
Не рекомендується замовляти кухонні гарнітури з прозорими або матовими вставками, оскільки це може перевантажити дизайн кімнати зайвими деталями.
Маючи невелику площу приміщення, не варто вибирати масивні меблі, оскільки вони значно зменшуватимуть простір. Кращим варіантом буде звернути увагу на багатофункціональні меблі зі вбудованими ящиками та компактним складним столом.
Кольорова гама
Плануючи ремонт у невеликій кімнаті, варто обмежити кольорову гаму кухні до 2-3 відтінків, надаючи перевагу світлим, — вони стануть основою для інтер’єру. А найкраще рішення для фасадів — глянцевий варіант. Він гарно відбиває світло та візуально розширює простір. Це допоможе створити затишний та стильний дизайн.
Крім того, можна вибрати один акцентний колір, який чудово відтінить основний тон приміщення.