Музика об’єднує. А коли вона народжується в Нью-Йорку, який часто називають котлом націй, то виходить не просто успішна співпраця, а максимально цілісний творчий коктейль, який хочеш всотувати, яким насолоджуєшся і боїшся пропустити бодай один звук.
Яскравий приклад – гурт «YES! TRIO», який 12 грудня виступить на сцені Чернігівської філармонії в рамках наймасштабнішого українсько-польського джазового фестивалю JAZZ BEZ.
Гурт народився 20 років тому в підвалі клубу Smalls, де зустрілися єврей-інтелектуал з Бостона, афроамериканець та ізраїльтянин з єменсько-марокканським корінням. Більш вибухового поєднання культур та музичних смаків годі й вигадати.
Оптимальне поєднання
«YES! TRIO» – це колаборація довжиною у два десятиліття трьох друзів. Музичні розмови і роздуми успішних музикантів, які були виховані легендарною атмосферою Нью-Йорка. Єврей з Бостона Аарон Голдберг (рояль), афроамериканець з мусульманським корінням з Детройта Алі Джексон (барабани) та ізраїльтянин єменсько-марокканського походження Омер Авітал (контрабас). Усі з блискучою освітою, приголомшливою кар’єрою і справжнім джазовим «геном», об’єднані міцною дружбою, пристрастю до музики і любов’ю до життя. Вони не женуться за кількістю – за 20 років співпраці в «YES! TRIO» вийшли лише два студійні альбоми, але кожна композиція на них – довершений джазовий всесвіт. Кожного разу новий. До речі, презентація другого альбому відбудеться в рамках чернігівського виступу фестивалю JAZZ BEZ 2019.
Аарон Голдберг – піаніст, композитор, аранжувальник, один з найяскравіших джазових піаністів, який активно розвивається з 90-х і співпрацює з топовими музикантами і фестивалями. В Україні був двічі. Він закінчив Гарвард, цікавиться політикою, філософією, культурами і мистецтвом різних країн. У 2013–2014 роках підтримав українську революцію – перекладав і писав в нью-йоркські і британські видання, давав інтерв’ю, грав з українськими музикантами в ООН у Нью-Йорку і Лондоні.
Алі Джексон народився в музичній сім’ї. Його мама – класична піаністка, яка навчила сина вже в чотири роки грати на фортепіано. Тато-басист навчив теорії музики та дав уроки гри на барабанах. Юний музикант навчався у Вищій технічній школі Детройта, проте джазова пристрасть перемогла – Алі Джексон отримав ступінь бакалавра в Новій школі джазу та сучасної музики. Нині за плечима 43-річного барабанщика співпраця з Джазовим оркестром Лінкольн-центру (Нью-Йорк) та десятком найвідоміших колег, знаних у всьому світі.
Уродженець ізраїльського міста Гіватаїм 48-річний басист Омер Авітал отримав освіту у найпрестижнішій елітній місцевій школі мистецтв «Тельма Єлін». У 17 років він уже професійно виступав у джазових і фолкових колективах, а в 1992-му переїхав до США. Уже за кілька років про нього, як про революціонера в джазі, писали всі найавторитетніші видання Америки. Авітал, мабуть, найплодовитіший музикант тріо – у його доробку майже півсотні платівок, записаних з різними проєктами. Проте саме «YES! TRIO» вважається критиками найбільш вдалим прикладом кооперації, який дозволяє всім трьом учасникам максимально розкрити перед слухачами свій музичний талант і майстерність до імпровізації.
Чекаємо в Чернігові
У Чернігові «YES! TRIO» виступить 12 грудня на сцені філармонії в рамках наймасштабнішого українсько-польського джазового фестивалю JAZZ BEZ. Власне, це не просто фестиваль, а цілий джазовий арт-марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів і тисячі меломанів. Його історія почалася 2001 року концертами у Львові та Перемишлі. За більш ніж півтора десятки років фестиваль поїздив десятками міст, а тепер JAZZ BEZ нарешті дістався й Чернігова. Організатором чернігівського фестивального концерту стала творча агенція «Че Студія», відома місту насамперед за проєктом «Зелена Сцена».
Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JAZZ BEZ Chernihiv 2019, 12 грудня, 19:00, Чернігівський обласний філармонійний центр.
Квитки – у касі філармонії та на сайті concert.ua.
Источник: 0462.ua