За інформацією: Суспільне Чернігів.
Світлана Кузьменко. Суспільне Чернігів
На мамографію приїхала і Лариса Зубець. Говорить: на прийом до фахівців доводиться їздити або до Чернігова, або до Новгорода-Сіверського.
"Ми от їхали дві години, так це понад 100 кілометрів. У нас їздять маршрутки, але ж або рано, або пізно. Тут приїдеш, поки пройдеш, то можеш назад нічим не доїхати. В селі зараз люди не дивляться за собою. Хвороби підкрадаються вже тоді, коли не можна допомогти чимось людям".
Лариса Зубець. Суспільне Чернігів
Жительки Понорницької громади протягом 2025 року зможуть безплатно проходити мамографію у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології.
"Чому Понорницька громада? Бо вона найвіддаленіша"
Логістику для них забезпечуватиме обласний центр контролю та профілактики хвороб, каже його гендиректор Олександр Чепурний. Цього дня приїхали 34 жінки.
"Ми вже з готовими документами їдемо у кваліфікований заклад, організовуємо логістику: де зібрати, як зручніше підвезти, на який час. Нам повністю в онкоцентрі виділяють цілий день для жінок саме цієї громади — Понорницької. І ми намагаємося максимально швидко за 3-4 години обстежити цей контингент, щоб ще зручно і вчасно їх доставити додому".
Олександр Чепурний. Суспільне Чернігів
Тристоронній меморандум про співпрацю підписали 4 лютого — у Всесвітній день боротьби проти раку.
Мамограф у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології. Суспільне Чернігів
За рік планують обстежити жінок саме Понорницької громади, адже вона є однією з віддалених, говорить виконувач обов'язків гендиректора медичного центру сучасної онкології Олександр Заїка.
"Ріпки чи Куликівка – це люди за бажання можуть приїхати і пройти це обстеження за направленням сімейного лікаря. А от Понорниця, Новгород-Сіверський, Короп, навіть маючи бажання, три години в дорозі та ще витратити на це кошти… там люди дуже складно добиралися".
Чернігівський медичний центр сучасної онкології. Суспільне Чернігів
Щороку рак молочної залози виявляють у 400 жительок Чернігівщини
Зі слів Олександра Заїки, рак молочної залози щорічно виявляють у близько 400 жительок Чернігівщини. Протягом 2024 року фахівці онкоцентру виїжджали до прикордонних громад для консультацій щодо онкологічних захворювань.
"Їздили в Новгород-Сіверський, Корюківку і ось в ці регіони, щоб допомогти консультативно хоча б, і відібрати пацієнтів для рекомендацій, для подальшого лікування. Як зазвичай, ми їдемо і до десяти пацієнтів після цього приїжджають сюди, конкретно, що їм дійсно треба вже в наш заклад. Із десяти, наприклад, треба лікування двом-трьом точно".
Олександр Заїка. Суспільне Чернігів
Наразі на Чернігівщині на обліку перебувають майже 34 тисячі онкохворих пацієнтів, каже Олександр Заїка. У Чернігові — близько 12 тисяч. Щорічно на облік стають понад чотири тисячі хворих з онкологічними діагнозами.
"Звісно, що рання діагностика, дійсно, рятує життя. І перших стадій у нас на сьогодні, на мою думку, замало. Чому ми працюємо, чому ми продовжуємо скринінгові програми і всі такі ініціативи дуже підтримуємо? Хто до нас звертається з цим? Тому що тут основне – вчасно поставити діагноз".Читати ще
Читати ще
Вже виявлені патології: у Городнянській лікарні на Чернігівщині запрацював мамограф
Читати ще
«Це шок для кожної жінки»: історія чернігівки, яка поборола рак молочної залози та допомагає іншим людям з онкологією