Після теплої, як для зимової пори року, погоди попередній і нинішній тижні видалися насправді холодними та морозними.
Особливої підтримки в цей непростий час потребують бездомні тварини, яким у морози ще важче вижити, ніж зазвичай. Тому нині всім нам важливо пройти зимовий тест на людяність, бо кожному з нас під силу допомогти, а можливо, навіть врятувати життя бездомній тварині.
Яна Тулупова, голова ГО «Крок до тварин» і зоозахисниця, зазначає, що безхатні тварини переносять морози дуже тяжко. У період холодів таким тваринам ніде виспатися та відновити сили. Через це собаки взимку практично не сплять, голод і холод спонукають їх вештатися вулицями в пошуках їжі, і коли в них зовсім немає сил, вони падають і вмирають.
Тому дуже важливо підгодовувати нічийних тварин, бо це дасть їм сили пережити морози. Втім, для підгодівлі годяться не всі продукти, що є в холодильнику. Зрозуміло, що їжа має бути свіжою та якісною.
«Для собак — теплі каші з додаванням м’яса або риби (без кісток), також сухий чи вологий корм. Для котів — м’ясо, каші з м’ясними додатками або готовий корм для котів. Для птахів — насіння та зерно.
Для котів – жодної риби та молочних продуктів!!! Більшість кішок має непереносимість лактози, а вживання молочних продуктів може призвести до діареї та блювоти.
Стосовно риби – гострі рибні кістки тварини погано перетравлюють, тож вони можуть пошкодити стравохід. Також у рибі міститься багато фосфору, який не потрібен кішкам у великій кількості. Надлишок фосфору загрожує сечокам’яною хворобою.
Для собак – жодних кісток, бо потім у них забивається кишківник, і добре, якщо тварину вчасно доставлять до клініки!
Не давайте тваринам солону, смажену, копчену чи приправлену їжу. Вона може завдати шкоди здоров’ю, а кістки можуть навіть спричинити смерть.
У мороз вода швидко замерзає, тому потрібно регулярно оновлювати мисочки з теплою водою. Якщо годуєте сухим кормом, обов’язково залишайте доступ до води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В історичному музеї розповіли, чи цікавляться чернігівці шаблею Мазепи, яку возили на бій Усика (Фото)
Розміщуйте їжу там, де тварини почуватимуться спокійно — подалі від дороги, транспорту та людних місць», — у коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Яна Тулупова.
Вона також просить, якщо, звісно, є така можливість, запускати чотирилапих погрітися до під’їздів. Але не годувати тварин у під’їздах і біля них, а також на дитячих майданчиках. Бо, за словами зоозахисниці, потім тварини починають охороняти «своє» місце й це обертається проблемами для самих годувальників.
«Потрапляючи в тепло, тварини одразу засинають – так їм вдається відновити сили.
Також перевіряйте підвальні віконця, щоб вони не були забиті дошками.
Котики люблять ховатися від холоду в автомобілях. Тому перш ніж завести двигун – постукайте по капоту або натисніть на гудок. Місця, де полюбляють ховатися коти: під авто, під капотом, під арками коліс, у вихлопній трубі.
Ваша допомога може врятувати пухнасте життя. Навіть маленька турбота — це шанс для безпритульних тварин вижити у холодний період», — пояснила Яна Тулупова.
–
Спілкувалась Ірина Осташко