За інформацією: Суспільне Чернігів.
Юрій Карпенко тримає у руках амброзію. Суспільне Чернігів
За його словами, насіння амброзії поширюється вітром, водою, може прилипати до одягу, взуття чи машин.
"Це однорічна рослина, але в оптимальних умовах вона може досягати висоти більш ніж двісті сантиметрів. Основний спосіб поширення амброзії — насіннєвий. Тисяча насінин важить два-три грами, і здатність насіння зберігає проростання до десяти років, а місцями, можливо, й більше".
Цвітіння амброзії. Суспільне Чернігів
Амброзія висушує ґрунт і знищує інші рослини, але цьому можна запобігти, якщо вчасно й правильно її викорчовувати, розповів Юрій Карпенко.
"Фермери використовують гербіцидний засіб. Це найбільш ефективно для господарських культур, а якщо говорити про міські території, території установ, дитячих садочків, шкіл, то більш ефективним і безпечним є спосіб механічного знищення амброзії. При умові, що її потім потрібно відповідним чином утилізувати".
Амброзія може викликати у людини алергічну реакцію
Також амброзія може викликати у людини алергічну реакцію, тож потрібно звертати увагу на перші симптоми, сказала алергологиня другої міської лікарні Чернігова Олена Ільченко.
"Симптоми з боку очей, сльозотеча, свербіння повік, набряки, чхання, закладений ніс. Може бути утруднене дихання і бронхіальна астма, коли в алергічному запалені беруть участь нижні дихальні шляхи, бронхи".
Алергологиня другої міської лікарні Чернігова Олена Ільченко. Суспільне Чернігів
Щоби з'ясувати, чи саме амброзія викликає алергію, лікар може призначити шкірну пробу. Для цього алерген наносять на руку і спостерігають за реакцією.
"Якщо ми підтверджуємо алергічний стан пацієнта, то, окрім симптоматичного лікування, призначається алерговакцинація — це імунна терапія за допомогою алергічних вакцин, які призводять до зміни імунологічних механізмів запалення", — додала лікарка.
Яких заходів вживають у місті
У міському управлінні житлово-комунального господарства розповіли, яких заходів вживають щодо амброзії та хто відповідальний за знищення цього бур'яну.
"Розпорядженням Чернігівської РВА визначені так звані вогнища розповсюдження амброзії на території Чернігова. Землевпорядники та землекористувачі на цих територіях проінформовані про це. Додатково ЖКГ надіслали листи комунальним підприємствам, які нам підпорядковані, про вжиття необхідних заходів".
Представниця Чернігівського управління ЖКГ Тетяна Корж. Суспільне Чернігів
У "Муніципальній варті" додають, у 2025 році звернень від містян не надходило, і штрафів за невиконання приписів щодо амброзії їхні співробітники не фіксували.
Читати ще
Читати ще
Браслети часів Русі та німецький окоп 1943 року: на Валу в Чернігові проводять розкопки