За інформацією: Суспільне Чернігів.
Автор паломницького туру Андрій Мельник. Суспільне Чернігів
Андрій Мельник каже, ідея такого туру у нього виникла після здобутого досвіду паломництва за кордоном.
"От я прийшов там і мені не вистачало чогось такого в Україні. І я шукав різні форми, але те, що я знаходив, мені в ньому не вистачало ще і естетичної певної частини, природної. Мені здається, що Чернігівщина – це ідеально. Тут все складається, тут є і традиція, і наратив, і історія".
Спасо-Преображенський собор у Любечі. Суспільне Чернігів
Паломницький маршрут може мати різні формати, каже Андрій Мельник.
"Це може бути і паломництво вихідного дня, коли ми приїжджаємо тільки на суботу-неділю із Любеча до Чернігова проходимо. Або тижневе з Чернігова до Києва, або з Любеча, Чернігів і Київ. Ідея пішки, але, звичайно, якщо це розгорнути, то це може бути і автомобільний, і велосипедний, і навіть, як ми розуміємо, звідси Антоній не ходив, а плавав. Тобто це може бути річкою".
Антонієви печери у Чернігові. Суспільне Чернігів
Проєкт допоможе залучити туристів на Чернігівщину, вважає гендиректорка заповідника "Чернігів Стародавній" Наталія Реброва. Каже: цей тур зможуть пройти і військові у межах реабілітації.
"Сьогодні в цьому проєкті, як ви бачите, не тільки філософи, історики, працівники заповідника, а тут і бізнес, який дивиться на цей шлях з погляду, як його побудувати, як мати можливість розвитку туристичної інфраструктури, що необхідно, можливо чи не можливо".
Гендиректорка заповідника «Чернігів Стародавній» Наталія Реброва. Суспільне Чернігів
***
Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!
Читати ще
Читати ще
Іллінську церкву у Чернігові вперше за 5 років відкрили для екскурсій: як туди потрапити