В листопаді минулого року на платформі електронної демократії зареєстрували петицію щодо необхідності будівництва в Чернігові крематорію. Її автор Олексій Пономаренко зазначав, що за кордоном співвідношення кремацій та традиційних поховань – на користь першого варіанту.
До того ж переваг спалення тіл померлих перед традиційними захороненням він відзначив одразу декілька:
- раціональне використання землі (потрібно у 100 разів менші площі);
- екологічність (розкладанні тіла у землі триває десятиліттями, а продукти розкладу потрапляють у підземні води);
- нижча вартість процедури та інші.
Проте заступник міського голови Олександр Атрощенко у відповіді на петицію говорить про те, що в Чернігові низький попит на кремацію. Адже протягом поточного 2020 року для організації поховань і ритуальних послуг до спецкомбінату звернулося 3 200 містян, і лише 1,5 % виявили бажання скористатися послугою з кремації померлого.
У відповіді зазначається, що саме тому і враховуючи запровадження карантинних заходів, які спричиняють недоотримання коштів міським бюджетом, Чернігів не може собі дозволити будівництво крематорію за 15 млн. грн.
— Враховуючи вищевикладене, чернігівська громада матиме можливість реалізовувати масштабні проекти, в тому числі збудувати крематорій, виключно за умови поліпшення економічної ситуації в країні та місцевих громадах, — йдеться у повідомленні.